2017 İle Beraber Konut Alımlarındaki Kolaylıklar

Faiz oranlarının düşmesi, dosya masraflarının alınmaması ya da azalması, peşinatsız ve parasız kredi verilmesi, bankaların kampanyaları ve inşaat şirketlerinin kolay konut verme promosyonları bulunmaktadır. Ayrıca kura yolu ile ev alma imkanınız da bulunmaktadır. Peşinatsız Ev Almak İstiyorum diyorsanız, o zaman yeni biten, kredinin verileceği bir ev bulduğunuz zaman, bankalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Artık bazı bankalar peşinat olmadan kredi verebiliyorlar. Fakat burada da alacağınız evin toplam kredi taksit sayısı 180 ayı geçmemesi gerekmektedir. Ya da gelir durumunuza göre yüksek taksitler halinde, yine peşinat vermeden de ev alabilirsiniz. Bankalar sadece peşinatsız kredi verimlerinde bazı prosedürleri izlemek zorundalar. Bunlar alınacak olan evin üzerine deprem sigortası, hayat sigortası ve konut sigortasını yapmaktadır.
Peşinat Vermeden ve Peşinat ile Kredili Ev Alımları

Bazı bankalar kredi verme işlemlerinde, kredi kartı ve çok sayıda araştırma ile bütün borçlarınıza bakmaktadır. Bunun dışında evdeki kişi sayısı ve eve giren diğer maaşlar ve gelirler de kredi alımlarında önemli rol oynamaktadır. Bununla beraber evin diğer bireylerinin borç durumlarına da bakılmaktadır. Ayrıca kredi veren bankalar, kendi bankalarına ait bir kredi kartı alımını da mecbur tutmaktadırlar. Bu konuda henüz bir kanun veya tasarı çıkmamıştır. Almakta olduğunuz evlerin durumu ve evlerin yaşları da çok önemlidir. Bu yüzden bulduğunuz evlerin şirketler tarafında yaplacak araştırmalarda, alacağınız konuta kredi çıkmama durumları da bulunmaktadır. Gerçi bu olasılık uzak bir ihtimaldir. Zira yakın zamanda yapılan çok sayıda konuta kredi alımı kesin gözü ile bakılmaktadır. Peşinatsız Ev alımlarında dikkat edilecek bazı hususlar da bulunmaktadır.
Para Ödemeden Ev Almanın Kolay Yolları

Yaşamak ihtiyacını karşılamak amacıyla satın almayı düşündüğünüz Peşinatsız Ev Almanın Yolları arasında banka kredilerinin yanı sıra inşaat firmaları da bulunmaktadır. Banka koşullarına benzer şekilde bu tür borçlanmada da düzenli bir gelirinizin olması gereklidir. Bu duruma ek olarak ise dosya harç ve sigorta poliçe masrafları da tüketiciden talep edilmektedir. Hangi tür yolla ev sahibi olursanız olun tüm detayları dikkatle incelemeniz yararınıza olacaktır.

Önceki

Parası Olmayanlar İçin Peşinatsız Ev Alma Seçenekleri

Sonraki

Bütçenizi Zorlamadan Ev Sahibi Olmak

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir