xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

2019 TOKİ İzmir Alt Gelir Grubu Projeleri

Ekonomik açıdan ev almaya durumu olmayan vatandaşların, mevcut durumda sahip oldukları gelir durumlarında göre uygun ödeme şartlarından faydalanarak konut sahibi olmalarını sağlayan TOKİ,  son dönemde konut sahibi olmak isteyen pek çok vatandaş tarafından araştırılmaktadır. Bu noktada Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye geneleninde çeşitli bölgelerde konut üretimi gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu konutları da alt gelir grubunda olan ailelere tahsis ederek vatandaşlara önemli bir hizmet sunmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Geçmişten günümüze sürdürdüğü başarılı faaliyetler ile binlerce vatandaşımızın ev sahibi olmasına vesile olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, TOKİ evleri hizmetini pek çok farklı şehirde vatandaşlara sunmayı sürdürmektedir. Nitelim söz konusu kurum, ülke genelinde bu kapsamda birçok başarılı faaliyete imza atarken son dönemde de 2019 TOKİ İzmir Alt Gelir Grubu Projesi’ni hayata geçirmiştir. Bu hizmet sayesinde, aynı şekilde diğer illerde olduğu gibi İzmir’de yaşamını sürdüren gelir durumu düşük vatandaşlar, uygun şartlardan yararlanarak konut sahibi olabilmeye devam etmektedir. Ekonomik durumu konut sahibi olmaya yetmeyen vatandaşlarımız, uygun ödeme imkânları ve diğer yöntemler ile ev sahibi olabilmenin sevincini yaşamaktadır.

TOKİ 2019 yılında İzmir’de başlattığı uygulama ile pek çok vatandaşın ilgisini çekmiştir. Nitekim İzmir Alt Gelir Grubu projeleri bu alanda çeşitlilik gösterirken toplamda 90 adet konutu, herhangi bir ön şart veya herhangi bir kura çekilişi olmadan sahiplerine teslim edileceği duyurulmuştur.

TOKİ 2019 Alt Gelir Grubu Projeleri Başvuru Şartları

Ekonomik durumu konut almaya yetersiz durumda olan İzmirli vatandaşların, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın bu hizmetlerinden yararlanarak konut satın alıp ev sahibi olabilmeleri için birtakım şartlar aranmaktadır. Kamuoyuna 2019 TOKİ alt gelir şartları olarak duyurulan bu şartlara göre toplu konut hizmetinden yararlanmak isteyen İzmirli vatandaşlardan talep edilen koşullar şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • İzmir’de projenin yer aldığı ilçede en az 1 yıl süreyle ikamet ediyor olmak
  • Daha önce TOKİ kapsamında bir konut satın almamış olmak
  • Daha önce ve mevcut durumda konut kredisine başvuruda bulunmamış olmak
  • Kendisinin, eşinin ya da çocuklarının üzerine kayıtlı herhangi bir taşınmaz bulunmaması
  • Başvuruda bulunacak olan kişinin 25 yaşından büyük olması
  • Ailenin toplam gelirinin 4 bin 500 TL’yi aşmamış olması

Bu temel koşullar, İzmir’de hizmete koyulan TOKİ evlerine başvuruda bulunacak olan vatandaşları yakından ilgilendirmektedir. Zira söz konusu koşullardan en az birinin veya birden fazlasının oluşmaması durumunda şahsın başvurusu kabul edilmemektedir. Öte yandan bu koşullardan birini veya birden fazlasını gizleyerek başvuruda bulunan vatandaşlar, toplu konut idaresinden konut satın alarak ev sahibi olabilmeye hak kazansalar bile, daha sonraki süreçte bu haklarından mahrum bırakılmaktadırlar.

2019 TOKİ İzmir Alt Gelir Grubu Evleri İçin Son Başvuru Tarihi

İzmirli vatandaşlar, ekonomik durumlarının yetersiz olması sebebiyle TOKİ’nin hizmetlerinden yararlanarak ev sahibi olabilmek için başvuru koşullarını ve detaylarını araştırmaya devam etmektedir. Bu noktada TOKİ’nin mevcut durumda satışa sunduğu evler ile İzmir’in Tire ilçesinde inşa edilen projelerde 90 konut ev sahiplerine teslim edilmeyi beklemektedir. Söz konusu konutlar için belirlenen başvuru tarihleri 13 Ağustos ile 31 Aralık 2019 olarak kamuoyuna duyurulmuştur.

birevim
Paylaş

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + eleven =

Güvenlik Sorusu

6 x 9?