Ankara Modern Konut Satışlarıyla Oldukça Dikkat Çekiyor

Başkentimiz olan Ankara’da pek çok konut satışlarının Türkiye üzerinde ikinci sırada genelde yer aldığını görülmektedir. Özellikle son dönemlerde yapılan pek çok yenilikçi ve uzun vadeli projelerin, günümüz ve geleceğe uyarlı hale yapılmasıyla, Ankara’da modern yapıda bir konut satışlarının olduğu da biliniyor. Konuyla alakalı olarak açıklama yapan İTO Yatırım Ortaklarından Özkan Özçelik, Ankaralı gelenekselliğe bağlı konut alıcılarının yaptıkları tercihlerin değişmekte olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca son dönemlerde Ankara’da var olan projelerin teknolojik ve modayı yansıtarak inşa edilmelerinin de altını çizmiştir. Tüm bunlar peşinatsız ev almak isteyenlerinde önünü açmakta ve uygun konut satışlarının doğmasına da imkan veren hususlar olarak ortaya çıkıyor.

Özken Özçelik konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda genel olarak, Ankaralı konut alıcılarının alışkanlıklarının değiştirmeye başladığını ve artık modaya uygun olan konutları sevdiğinden de söz etmiştir. Geniş ve konforlu lokasyona sahip olan konutların, Ankaralılar için artık daha öncelikli tercih olduğundan da bahsetmiştir. Müteahhitlerinde buna uygun olarak konut inşa ettiklerini ve projelerin buna uygun gelişmekte olduğu da, altını çizdiği noktalara arasında yer almaktadır.

Ankara üzerinde sürekli olarak gelişmiş projelerin el alınması ve fiyatlar konusundaki uygunlukta yine bölgedeki satışlar üzerinde büyük etkene sahip olduğu da biliniyor. Bundan dolayı da, İstanbul’a nazaran Ankara üzerinde yapılan konut satışlarının çok daha uygun yapıda yapıldığı da belirtilmiştir. Özçelik bu konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada, Oran bölgesinde One Tower Diplomatique ‘nin yüksek standartları barındıran bir proje olması ve bu projede %80’lik kısmın ithal malzemelerden üretilerek inşa edildiğini belirtmiştir. Yine cümlesinin devamında, Hal böyle olunca maliyetlerinde yükseldiğini fakat çevresel ve yapısal açıdan daha ferah koşulların Ankara’da yapıldığına dikkat çekmiştir.

Ankara her açıdan günümüzde konut satışlarında önemli verileri ele almakta ve her yıla göre belirli bir konut satışlarında artış görülmektedir. Özelikle de yüksek standartları taşıyan ve teknolojik donanımlarla sağlanan projeler bunun en önemli kanıtlarından biri olmaktadır. Tabi tüm bunlar peşinatsız ev almak istiyorum diyenler içinde uygun ödeme koşulları sağlanarak oluşturulan sistemlere de sahiptirler.

Önceki

Peşinatsız konut projeleriyle ev sahibi olun

Sonraki

Dış Nakit Artışı Türkiye Üzerinde Artacak

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir