xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Antre Nedir?

Adını sık sık duyduğumuz antre, genel olarak bir evin giriş bölümünü ifade eder. Aynı zamanda hol olarak da bilinen antre üzerinden diğer odalara giriş sağlanır. Antreler evlerin karşılama alanları olarak kullanılır ve genelde sade şekilde tasarlanır. Bu bölüm eve dair ilk algıyı belirleyen bir alandır ve çoğunlukla portmanto, ayakkabılık, ayna ve dresuar gibi mobilyalar bu bölümde bulunur.

birevim peşinatsız ev

Antre kelimesini Türkçe’ye “giriş” olarak çevirebiliriz. Evin ana giriş kapısının diğer odalara ve mekânlara dağılımının sağlandığı bu bölümde çoğunlukla pencere bulunmaz. Bu da aydınlatma seçeneklerine ekstra özen gösterilmesi anlamına gelir. Ev satın alanlar ya da kiralayanlar için antrenin önemi büyüktür, çünkü eve giriş bölümü olarak kabul edilen bu alanlar, evin geneli ile ilgili ilk izlenimi yansıtırlar.

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Antrelerde konulan objeler ya da mobilyalarda kullanışlılık kadar dekoratif unsurlar da öne çıkmaktadır. Antre bölümlerinde genellikle portmantolar bulunur. Son zamanların modern yapısına ve ev sahiplerinin tercihlerine göre düzenlenebilecek antre dekorasyonları, oldukça özen gösterilmesi gereken dekorasyonlardandır. En çok da kalabalık yaşayan aileler için kullanışlı bir dekorasyon uygulanırsa antreler fazla eşyaları, ayakkabıları, sık kullanılan palto ve mantoları toplayan dolaplara yer verilen önemli bir bölümdür.

Genellikle evin salonu ve diğer bölümlerine özen gösterilse de bir evle ilgili ilk izlenim antreye bakıldığında ortaya çıkar. Kapıdan girince ilk karşılaşılan bölüm olan antreler söz konusu olduğunda akla ayakkabı dolabı, portmano gibi ihtiyaçlar gelmektedir. Bu alandaki eşyaların özenli seçilmeleri ve evin diğer bölümleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir. Yeni nesil evlerde antre alanları oldukça küçük olduğundan dolayı buraya konacak eşyaların özenli seçilmeleri ve evin diğer bölümleri ile uyumlu olmaları gerekir. Örneğin bu alana konacak bir ayna, bu alanı ferah gösterecektir. Bunun yanında antre ve antreye bağlanan koridorlardaki duvarlara da tablolar asılarak şık bir görünüm yaratılabilir. Küçük olan antrelerin duvarları daha açık renge boyanmalı, bununla birlikte açık tonlarda halılar tercih edilmeli ve koridorlardaki halılarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Antresi büyük olan evler dekorasyon açısından şanslıdır. Geniş antrelerde büyük yer vazoları, uygun formda şemsiyelik gibi objeler tercih edilebilir. Aydınlatmalar ise ortama uygun şık sade bir avize ile sağlanabilir. Genelde gün ışığı almayan yerler olan antrelerde loş ışık olmamasına özen gösterilmeli ve bu alanlar için yeterli ışık sağlanmalıdır.

 

birevim
Paylaş