xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Asma Kat Nedir? Asma Kat Nasıl Yapılır?

Asmakat darboğaz evler için son derece önemlidir. Bazen işyerlerimizde bazen evlerimizde karşımıza çıkabiliyor. Bu yazımızda asma kat nedir? Nasıl inşa edilir? 2020 yılında model uygun asma kat modelleri hakkında sizlere bir takım bilgiler vereceğiz.

birevim peşinatsız ev

Günlük hayatımızda sık sık karşımıza çıksa da birçok insan asma kat hakkında detaylı bilgiye sahip değil. Asma katların tavan yüksekliği en az 5 buçuk metre olmalıdır.  Asma atma inşa edilirken titiz bir çalışma yapılmalıdır. Asma katların imar planına uygun olması yüksekliği taşıyacağı ağırlık ve destek noktaları eğer yeterli ağırlık taşıyabilmesi için gereken mühendislik çalışmaları yapılmazsa görüşme gibi durumlar meydana gelebilir. Kaçak olarak yapılan asma katlar kesinlikle tercih edilmemeli ve can kaybına neden olabilmektedir.

İçindekiler

Asma Kat Nerelerde Kullanılır?

Asma katlar günümüzde pek çok alanlarda tercih edilebiliyor. Özellikle Restaurant camiler Fabrikalar resmi daireler düğün salonları gibi alanlarda kısacası inşaatın olduğu her alanda az mı katlar da tercih edilebilmektedir.

Asma Kat Modelleri Nelerdir?

Birden fazla asma kat modeli bulunmaktadır taban destekli asma kat modellerinde asma katın taşıyacağı ağırlığa uygun olarak çelik halat demir profiller ya da gemi halatı kullanılabilir. Asma kat modelleri genelde ev ofis ve kullanılmaktadır. Giriş destek asmakat modellerinde inşa edilen asma katlar kadar üç tarafı duvar kirişlerle bağlıdır ve salon kafeteryası ve stüdyo dairelerde sıklıkla kullanılabilir.

Asma kat inşa edilirken kesinlikle dikkatli davranmak gerekiyor bu alanda uzman olan daha önce çalışmış kişiler tarafından yapılması en uygun seçenek olacaktır. İmar planına uygun olarak ağırlık yükseklik destek noktalarının hesaplanması gerekmektedir. Yeterli ağırlığı kaldırması ve göçme gibi durumlar olmaması adına mühendisler tarafından statik ve dinamik hesaplamalarında yapılması gerekiyor.

Çok farklı türlerde farklı alanlarda kullanılabilir asma katların en fazla kullanıldığı alanlar Restoran Cafe kantin oyun salonları gibi merkezi bölgelerdir. Ancak günümüzde stüdyo dairelerde de sık sık kullanılmaktadır. Taban destekli asma kat modelleri genelde ev ofis Bungalov seyyar merdiven ile bu otellerin vazgeçilmezi olarak ön plana çıkmıştır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 15 =

Güvenlik Sorusu

8 x 5?