xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Avrupa Yakası Metro Durakları

Avrupa yakası ve Anadolu Yakası iki kıtayı birbirine bağlayan köprüleri ile de ünlüdür.  Ve kimin aklına gelirdi ki; yıllar sonra boğazın altından geçen bir tren sizleri diğer yakaya bağlayacak, sizi köprünün trafiğinden kurtaran mucize tünel sayesinde; İstanbul dünyadaki diğer şehir sıralamalarında belediyecilikte oldukça iyi bir konuma sahip oldu.

birevim peşinatsız ev

Avrupa yakası öyle büyük ki kısa sürede bir uçtan diğer uca gitmek için iyi bir metro sistemine ihtiyacı var. Ve bu imkân 1988 yılında bir proje ile başladı. Öyle ya İstanbul’un altı onlarca eski şehir ile doludur. O zaman İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna metro projesi inanan ve bilgili mühendislerin elinde mümkün kılınabilirdi.

Ve oldu da, şimdi hayalimiz şehirlerdeki metroların birbirine bağlandığı daha büyük projeler ve kısa sürede diğer şehirlere ulaşmanın konforunu yaşamaktır.  Ne dersiniz? Olur, mu, olur!

Avrupa Yakası Metro Hattı

Anadolu yakasında 2 ve Avrupa yakasında şimdilik 5 hat güzergâhı ile hizmet veren İstanbul metrosuna bağlı tramvay işletmeleri de bulunuyor. İstanbul’unun işini bir hayli kolaylaştıran hat bağlanma noktaları metrobüs ve havaalanı gibi ulaşım noktaları ile de kesişiyor.

 • M1A Yenikapı & Atatürk Havalimanı
 • M1B Yenikapı &Kirazlı
 • M2 Yenikapı & Hacıosman Metro Hattı
 • M3 Kirazlı & Olimpiyat Başakşehir
 • M6 Levent Boğaziçi & Hisarüstü Metro Hattı

Avrupa Yakası Metro Saatleri 

İstanbul’da metro saatleri çok değişkenlik göstermiyor. Saat 06.00’da başlayan seferler saat 24.00 itibarı ile son buluyor.  Ve trenin geliş saatleri yoğunluk saatlerine göre değerlendiriliyor. Genelde 5 ile 10 dakika arasında tren seferleri gerçekleştiriliyor.  Yani bir kitaba başlasanız 1. Sayfayı bitirdiğinizde metro gelmiş olacaktır. Hızlı ve kolay taşımacılığı bu şekilde anlatmak istedik.

Avrupa Yakası Metro Haritası 

Tüm İstanbul’u çerçeveleyen taşımacılık büyük şehirlerde en önemli noktalardan biridir.  İyi taşımacılık daha fazla turist, daha kaliteli bir yaşam anlamına da geliyor.  Yer altı ve yer üstünde metro kolaylığı yadsınamaz.  Avrupa Yakası metro haritasını nasıl verelim bilemedik. Yer altında sahil şeridi hariç dört bir yandan sarmış olan metro ağı her geçen gün artırıyor. Ve metro ağı planlanırken diğer yakalar ile kesişen planlamalar yapılıyor.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Sena Aydın Reply

  Birçok noktaya ulaşım sağlayan metroların değeri git gide daha da önemli hale geliyor. Geçen gün İstanbul’da eski Atatürk Havalimanı tarafından bir yere gitmem gerekti, metroyla tak diye ulaşım sağlayabildim

 2. Edanur Yüksel Reply

  Metro durakları işe giden insanlar için çok büyük önem taşıyor, metro durakları avcılara kadar gidecek diyorlar öyle olursa benim içinde şahane olacak

 3. Sibel Acar Reply

  Avrupa yakasındaki metro durakları büyük bir yoğunluğu hafifletiyor aslında. İşe giden milyonlarca insanın hızlı işe varışını sağlıyor.

 4. Cemre Turan Reply

  Avrupa yakasındaki metro durakları iş ulaşımı için çok işe yarıyor, dahada ilerletilecekmiş duyduğuma göre baya işe yarayacak

 5. Melek Bozkurt Reply

  Metrolar İstanbul için büyük kurtarıcı oluyor, metro olmasa insanlar nasıl rahat ulaşım yaparlar düşünemiyorum

 6. Melike Özer Reply

  Avrupa yakası tarafında metro durakları gerçekten çok iyi çalışıyor gecede çalışsalar var ya tadından yenmez

 7. Furkan Güler Reply

  Metro durakları gerçekten çok işe yarıyor İstanbul’da, gezmeye gittiğimde hiç otobüse gerek kalmıyor metrobüs+metro yeterli oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 1 =

Güvenlik Sorusu

5 x 7?