xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Devlet Memurlarına (Sıfır Faizli) Konut Kredisi

Ev almak isteyenler için sunulan konut kredisi; bilhassa yüksek faiz oranlarından dolayı tüketicilerin önyargıyla yaklaştığı bir kredi türüdür. Ancak, son yıllarda devletin konut kredisine dair yapmış olduğu teşvikler sayesinde tüketicilerin sıfır faizli konut kredisi alması dahi mümkün olmuştur.

birevim peşinatsız ev

Faizsiz konut kredisi imkanından faydalanacaklar arasında devlet memurları da bulunuyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında bulunan esaslara bakılarak devlet memurları arasında Emekli Sandığı’na tabi hizmeti 10 yıl ve üzeri olanlara kendi istekleri doğrultusunda Toplu Konut Fonu’ndan uygun şartlarla konut kredisi verilmektedir.

İçindekiler

Devlet Memurları Konut Kredisinden Nasıl Faydalanır?

Devlet memurlarına özel olarak sunulan konut kredilerinin yanı sıra devlet memurlarının kiralık konut ihtiyaçları da İmar ve İskan Bakanlığı tarafından tespit edilmektedir. Bu noktada, devlet memurlarının konuta dair her türlü ihtiyacı bunun için finanse edilmiş fondan karşılanmaktadır. Devlet memurlarının bu krediden faydalanmak için birtakım özelliklere sahip olması gerekir. Gerekli şartlar; Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan yönetmelik ile belirlenmektedir. Bunun yanı sıra, Vakıfbank ve QNB Finansbank başta olmak üzere birçok banka da devlet memurlarına özel olarak en uygun şartlarla konut kredisi vermektedir.

Vakıfbank Kamuya Özel Sarı Panjur Kampanyası

Vakıfbank; ev sahibi olmak isteyen devlet memurları için en iyi seçenekleri sunmaktadır. 120 aya kadar uzanan vade seçeneklerinin yanı sıra en uygun faiz oranlarıyla devlet memurlarına konut kredisi verilmektedir. Ancak, Sarı Panjur Kampanyası’nın yalnızca kamu çalışanlarına özgü bir kampanya olduğunu söyleyebiliriz. Üç aya kadar taksit erteleme seçeneğinin olması da ciddi bir avantajdır. Vakıfbank’ın konut kredisi kadar bu bankada konut birikim hesabı açıp üç ila beş yıl boyunca birikim yapanlara da ev almaları adına devlet tarafından en çok 15 bin TL olacak şekilde maddi destek sunulmaktadır.

QNB Finansbank Kamu Personeli Ev Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen 657 sayılı devlet memurlarına en uygun şartlarla konut kredisi veren bankalardan birisi de QNB Finansbank olmaktadır. 120 aya kadar uzanan vade seçenekleri ve en uygun faiz şartlarıyla sunulan bu kredinin satın alınmak istenilen evin ekspertiz değerinin en çok yüzde 75’i için verildiğini ifade etmeliyiz.

Devlet Memurları Konut Kredisine Nasıl Başvuru Yapabilir?

Kamu çalışanları için başvuru sırasında gelir belgesi sunulması zorunlu değildir. Ancak, kamu çalışanının eşi başvuru yapıyorsa gelir belgesi göstermek zorundadır. Bunun yanı sıra, nüfus cüzdanı, satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti, yapı kullanım izin belgesi gibi belgelerin de gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Devlet memurları için bir diğer seçenek ise Emlak GYO’nun satılığa çıkardığı konutlar için verilen kredi olmaktadır. 60 ay vadeli ev kredisi çekenlere sıfır faizli kredi verilecektir. Ev için yüzde 25 peşinat ödeyenler 10 yıl boyunca yüzde 0,36 faiz oranına tabi tutulacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =

Güvenlik Sorusu

9 x 6?