Dış Nakit Artışı Türkiye Üzerinde Artacak

Referandumun ön plana çıkması ve sonlanması ile birkaç ay sonrasında dış nakit artışının yükseleceğine yönelik açıklamalar Mahmut Okka tarafından ifade edilmiştir. Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi olan Mahmut Okka, Referandum sonrası dış yatırımcı kaynaklı nakit artışlarının yükseleceğini dile getirdi. Ayrıca Okka, Katar üzerinden ciddi bir artışı beklediklerini de söyledi.
İlgili açıklamaların her biri yakın zamanda dışarıdan gelen konut satışlarında ciddi bir ilerleme kaydedeceğini gösteriyor.

Okka aynı zamanda ülkemizde yapılan ve sonuçlanan referandumu da değerlendirerek bazı ifadelerde bulundu. Referandum sonuçlarının ardından dış yatırımcı kaynaklı olarak nakit artışlarının olacağını ve Katar üzerinden oldukça olumlu bir geri dönüş beklediklerini, ciddi nakit artışı ivmesi görebilmeyi dilediklerini dile getirdi.

Tüm bu açıklamalara paralel olarak, yatırımcılar ve konut almak isteyenler için peşinatsız ev almak ve uygun ekonomik koşularında daha fazla olacağı, yapılan tespitlerle de ön plana çıkmakta ve değerlendirilmektedir.

Mahmut Okka : Yatırımcılar Gayrimenkule Yönelecek

Ülkemizde konutlara yönelik piyasa hareketliliklerin üzerindeki baskıların azalmasıyla, pek çok etkenin ön plana çıktığı de görülmektedir. Mahmut Okka yaptığı açıklamada, kamu ve özel sektörlerinde yatırımlarıyla inşaat sektörünün büyük bir ivme kazandığına dikkat çekmiştir. 2016 yılının verilerini ön plana çıkararak %19’luk büyümeyle kapattığını ve alınan %19’luk sonucun referandum sonrasında daha fazla artacağına inandığını da ekledi.

Okka, 2017 senesinden itibaren inşaat sektörü üzerinde %15 ile %20’lik büyüme beklediklerini ve özellikle Okkalar İnşaat olarakta Türkiye üzerindeki bu büyümeye 200 milyon TL miktarında yatırım ile destek sağlayarak ve %20 istihdam artışını da oluşturarak katkıda bulunacaklarını da belirtmiştir.

Tüm bu ilgili hususlar düşünüldüğünde ülkemizde peşinatsız ev almak istiyorum diyen kişiler içinde önemli fırsatlar doğmaktadır. Özellikle sektörün gelişmesi ve dış kaynaklı olan getirilerin yükselmesi, ev sahibi olmak isteyenler için önemli avantajlarında oluşmasını sağlayacaktır. Okka’nında yaptığı açıklamalar ile Katar’dan yoğun gelmesi beklenen nakit artışı, belki de iç hareketlilikte konutlarda daha fazla alım imkanını arttıran etkenleri de taşıyabilir. Bundan dolayı da olumlu yönde sektörün büyümesi ve gelişmesi yönünde pek çok planlamalar geri dönüşlerini almaktadır.

Önceki

Ankara Modern Konut Satışlarıyla Oldukça Dikkat Çekiyor

Sonraki

Ev Sahibi Olanlara Müjde Gelişme

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir