xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Eksper Evin Fiyatını Neye Göre Belirler?

İyi hazırlanmış ve gözleriniz açıkken ev sahibi olma yolunda bir sıçrama yapmak, uzun vadeli finansal görünümünüzü güçlendirirken bir gurur duygusu sağlayabilir. Bir ev satın almayı düşünürken, yaşam durumunuzda kök salmak veya esnekliği korumak isteyip istemediğinizi düşünün. İşiniz ne kadar güvenli ve aylık konut ödemelerinin yanı sıra ev onarım ve bakımı için rahat bir bütçe oluşturabilir misiniz? Tek bir yerde kalmaya hazır mısınız ve düşünmeniz gereken çocuklarınız veya aile üyeleriniz var mı?

birevim peşinatsız ev

Evinizin veya satın alabileceğiniz bir evin gerçekten değerinin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Kısa cevap basit: Bir ev, birisinin ödeyeceği her şeye değer. Uzun cevap pazara ve bir borç verene mi, acenteye mi yoksa ilçe vergi denetçisine mi sorduğunuza bağlıdır. Ama neden onların sözlerine güveniyorlar? Çevrimiçi araçların ve eğitimli profesyonellerin yardımıyla evinizin değerini nasıl hesaplayacağınızı bilmek, sizi satın almaya, satmaya, yeniden finanse etmeye, evinizin öz sermayesinden yararlanmaya ve hatta daha düşük emlak vergileri için pazarlık yapmaya daha iyi hazırlar. Ayrıca genel mali sağlığınızın bir resmini de sağlayabilir. Aşağıda, evinizin değerini belirlemenin yollarını keşfedin.

Exper evin fiyatını birkaç kritere göre belirler. Gelin şimdi bunlara göz atalım.

İçindekiler

Evin bulunduğu mahalle

Ev değeriniz, piyasadaki istekli alıcıların eviniz için ödeyeceklerine bağlıdır, ancak her alıcı farklıdır. Örneğin, bir aile evin büyüklüğü ve durumuna göre okullar ve işler gibi konum faktörlerini tartabilir.

Lokasyon

Şu anki eviniz sizin için ideal bir konum olabilir. İşinize yakın veya ebeveyninizin evinin yakınında ancak değerleme uzmanları yani exper evin konumuna göre ne kadar değer atayacaklarını belirlediklerinde, üç temel göstergeye bakıyorlar;

  • Yerel okulların kalitesi
  • İstihdam olanakları
  • Alışveriş, eğlence ve dinlenme merkezlerine yakınlık

Bu faktörler, neden bazı mahallelerin yüksek fiyatlar talep ettiğini ve birkaç mil uzakta olanların neden böyle olmadığını etkileyebilir. Ek olarak, bir konumun otoyollara, kamu hizmet hatlarına ve toplu taşıma araçlarına olan yakınlığı bir evin genel değerini etkileyebilir. Bir evin değerini hesaplamak söz konusu olduğunda, konum evin büyüklüğünden ve durumundan bile daha önemli olabilir.

Ev boyutu ve kullanılabilir alan

Evinizin piyasa değerini tahmin ederken, büyüklük dikkate alınması gereken önemli bir unsurdur, çünkü daha büyük bir ev, değerlemesini olumlu yönde etkileyebilir.

Alıcılar ve değerleme uzmanları için en önemli şey yaşanabilir alanlardır. Yatak odaları ve banyolar çok değerlidir, bu nedenle eviniz ne kadar çok yatak ve banyo sunarsa, evinizin genel değeri o kadar artar. Ancak bu eğilimler yerel olarak oldukça belirgindir.

Evin Yaşı ve durumu

Tipik olarak, daha yeni olan evler exper tarafından daha yüksek bir değerde değerlendirilir. Evin sıhhi tesisat, elektrik, çatı ve ev aletleri gibi kritik bölümlerinin daha yeni olması ve bu nedenle bozulma olasılığının daha düşük olması alıcı için tasarruf sağlayabilir. Örneğin, bir çatı 20 yıllık garantiye sahipse, bu, birkaç yıl içinde çatının değiştirilmesi gerekebilecek eski bir eve kıyasla, bir mal sahibinin önümüzdeki yirmi yılda tasarruf edeceği paradır.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − eleven =

Güvenlik Sorusu

6 x 6?