xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Emlak Brokerı Ne iş Yapar? Emlak Brokerın Özellikleri Nedir?

Emlak sektöründe ve alım satım işlemlerinde birçok farklı terim ile karşı karşıya geliyoruz. Emlak brokerı da bu terimlerden bir tanesidir ve alım satım sürecinde en büyük yardımcınız olacağını düşünüyoruz. Emlak brokerı ne iş yapar? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermek adına buradayız ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

birevim peşinatsız ev

Emlak alım satım işlemlerinde profesyonel aracı görevi gören ve aynı zamanda emlak ofislerinin işleyişini takip eden ve düzenleyen kişilere emlak brokerı adını veriyoruz. Broker owner olarak da karşımıza çıkıyor ve bu sektörde hizmet veriyor ya da bu sektörden hizmet almayı düşünüyorsanız, bu kavramı çok daha sık duyacaksınız.

Alıcı ve satıcı arasındaki köprü olarak da basit bir tanımlama yapmak mümkündür ve işinizi kolaylaştıracak olan kimselerdir.

Emlak Brokerın Özellikleri:

 • Ekonomi, muhasebe ya da matematik bölümünden mezun kimselerin, bu alanda kendilerini geliştirerek ilgili belgeleri tamamladıktan sonra adım atabilecekleri bir iş koludur.
 • Veri takibi ve matematiksel işlemler konusunda profesyonel bir tavra sahip olmalı ve hem alıcıya hem de satıcıya daha karlı bir süreç hazırlayabilmelidir. Emlak brokerı özellikleri başlığı altında bahsedebileceğimiz en önemli detaylardan bir tanesi de budur.
 • Emlak brokerlığı için hali hazırda devam eden kurslar var ve 21 yaşını doldurmuş, ilgili bölümlerden mezun olan herkes, bu mesleği yerine getirebiliyor.

Emlak Brokerı, franchise veren firmalar ile ortak bir çalışmaya imza atan ve aynı zamanda kendi bayilik sistemini oluşturmuş olan kimselerdir. Kısaca, iş yerinin gerçek sahibi olarak tanımlama yapmak da mümkündür. Gayrimenkul danışmanları ile birlikte emlak arayışı çerisinde olan müşterilere hizmet verme asli görevidir ve gerçek bir aracı görevi görür.

Emlak danışmanları ile ortak bir çalışma yürüten brokerlar, alıcının ve satıcının işini kolaylaştırmak adına profesyonel bir köprü görevi görür. Emlak sektöründe yapacağınız herhangi bir işlemde bu kimselerden yardım almanız hem süreci hem de rakamları çok daha verimli bir seviyeye taşıyacak ve emin olun sizlerin lehine çevirecektir.

birevim
Paylaş

12 Comments

 1. Hülya Şimşek Reply

  Emlak brokerlarından bu salgın dönemini fırsata çevirende vardır, ancak emlakla ilgilenen birkaç arkadaşım bu süreçte yatırımın riskli olduğunu söylemişti.

 2. Ali Kurt Reply

  Emlak brokerlığı çok iyi kazandırabilir ama herkesin yapabileceği bir şey değildir, uzman değilseniz çok ciddi zarar edebilirsiniz.

 3. Gaye Güler Reply

  Emlak brokerı bir arkadaşım var bu süreçte dinlenmeye çekildim diyordu, çok riskli bir dönem olarak adlandırıyor bu süreci

  1. admin Reply

   Merhaba Gaye Hanım,
   Emlak Brokerlarını işlerinin kilit noktaları bu gibi süreçlerde gidişatı tahmin etmektir aslında.

 4. Buket Işık Reply

  Emlak brokerlığı gerçekten riskli bir meslek, bir arkadaşım bu pandemi sürecinde çok sıkıntı yaşadığını söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 9 =

Güvenlik Sorusu

8 x 3?