Emlak Sektöründe Kampanya Hazırlığı  

İNDER, KONUTDER, GYODER ve Emlak Konut GYO’nun katılımı ile Eylül ayında konut kredi faizlerinin yüzde 0,95’ e kadar inmesi planlanıyor.

birevim-reklam

İnşaat sektörünün önde gelen kuruluşları, emlak sektöründe yaşanan duraklamanın önüne geçmek ve ev sahibi olmak isteyenlerin kredi faizlerinin artması nedeniyle yaşadığı sıkıntıları gidermek amacı ile bir araya geldi. Kredi faiz indiriminin Eylül ayı itibari ile yüzde 0,95 dolaylarına ineceğini duyurulması ile konut sahibi olmak isteyenler de derin bir nefes aldı.

Eylül ayında devreye girmesi planlanan kampanya ile 120 ay vadeli konut satışında faiz indiriminin yüzde 0, 95 – 0,98 bandına kadar çekilmesi planlanıyor. Bunun yanı sıra yüzde 20 olan peşinat oranının, yüzde 5 -10 sınırına kadar gerilemesi bekleniyor.

Daha önce de 15 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında bir kampanya düzenlenmiş ve konut sahibi olmak isteyenlerin yoğun bir ilgisi ile karşılaşılmıştı. Emlak sektörünün üç önemli kuruluşunun, bu kampanya için beklentileri de yine olumlu yönde.  TÜİK’in yaptığı araştırmalara göre, yapılan kampanya Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre konut satışları ciddi bir şekilde artmıştı. Geçtiğimiz Haziran ayındaki artış kampanyanın katkıları ile yüzde 22,4 düzeyinde oldu ve 119 bin 413 kişi kampanyadan yararlanarak ev sahibi oldu.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Emlak Konut ve THY 15 Bin Konutluk Projeye Başlıyor

Sonraki

Konutta Dev Kampanya Başladı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code