En Ucuz Ev İstanbul Esenyurt’ta

Konut sahibi olmak isteyenler, İstanbul’un Esenyurt ilçesine yoğunlaşıyor. Değişen ekonomik oratmi konut sahibi olmak isteyenleri daha detaylı düşünmeye sevk ediyor. İstanbul’da satılık konut fiyatlarını inceleyen Türkiye Veri İşleme Merkezi (TUVİMER)’ne göre en uygun daireler İstanbul ili içerisinde yer alan Esenyurt’ta yer alıyor.

birevim

TUVİMER’in yaptığı araştırmaya göre, İstanbul’da ortalama olarak en düşük metrekare fiyatı Esenyurt’ta yer alıyor. Esenyurt’ta satılık bir dairenin metrekare fiyatı 2 bin 204 lira. Esenyurt’un ardından 2 bin 312 ile Çatalca, 2 bin 378 ile Sultanbeyli ve 2 bin 460 lira ile Silivri en uygun fiyatların olduğu ilçeler arasında yer alıyor.

TUVİMER’in emlak sektörü ile ilgili geliştirdiği Tapusor.com verilerine dayanarak hazırladığı raporda İstanbul’da en düşük metrekare fiyatı Esenyurt olarak belirtilmiş. En ucuz konutların yer aldığı Sultanbeyli’de metrekare fiyatı 2 bin 524, Sancaktepe 2 bin 766 ve Beylikdüzü’nde metrekare fiyatları ise 2 bin 814 lira. Esenler’de konut metrekare fiyatı 2 bin 861, Pendik ilçesinde 3 bin 100 lira dolaylarında olan fiyatlar Gaziosmanpaşa’da 3 bin 115 lira.

Metrekaresi En Yüksek İlçe: Beşiktaş

Yapılan araştırmaya göre 39 ilçe arasında yalnızca 8 ilçenin metrekare fiyatları 5 liranın üzerinde. En yüksek metrekare fiyatı Beşiktaş’a ait. Beşiktaş 11 bin 409 lira ile birinci surada yer alırken, Sarıyer 9 bin 879 lira Beşiktaş’ın hemen ardından geliyor. Bakırköy ilçesinde metrekare fiyatı 7 bin 925 olarak belirlenmiş.

Hazırlanan rapora metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe Beşiktaş, en ucuz olduğu ilçe ise Esenyurt. Kadıköy’de metrekare fiyatları 7 bin 62, Adalar’da 6 bin 916, Şişli’de 6 bin 780, Üsküdar’da 6 bin 527, Beykoz’da ise 5 bin 453 lira.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Yaşamevim Nedir? Yaşamevim Şartları Nelerdir?

Sonraki

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum!

11 Yorum

 • Esenyurt’ta son zamanlarda çok fazla konut yapılmaya başladı ve fiyatları gerçekten diğer ilçelere göre daha uygun oluyor

 • Esenyurtta çok fazla toki konutları yapılmaya başladı o yüzden fiyatlar git gide ucuzladı

 • İstanbul Esenyurt’ta ucuz ev olmasının sebebi orada daha çok yeni yapı yapılıyor ve ev seçeneği bol

 • Esenyurt’ta yapılan binalar gerçekten çok uygun olmaya başladı.Bu da ister istemez talebi yoğunlaştırıyor

 • Esenyurt’ta yeni yapıları uygun fiyatlı bulmanız çok kolay, yeni yapılan yapılar İstanbul’un en dip fiyatlarıyla satışa sunuluyor, orada yaşayanlar için güzel fırsat

 • İstanbul Esenyurt’ta gerçekten çok uyguna evler var, garip bir şekilde fiyatları çok makul belirliyorlar 🙂

 • Esenyurt’ta arkadaşımda evlerin çok ucuz olduğunu söyledi ancak ne kadardan başlıyor acaba tam bilgisi olan var mı?

  • Merhaba Yunus Bey,
   Tam bir fiyat verilemez ancak hemen hemen her bütçeye uygun ev bulunabilmektedir.

 • Esenyurtta çok uygun fiyata bir çok ev var hakikaten, ablamda orada ev alacağız dediğinde fiyatlarına inanmamıştım

 • Esenyurtta çok güzel konutlar var ve gerçekten fiyat olarak çok uygun diğer bölgelere göre

 • Esenyurtta gerçekten çok ucuz evler var, acayip uyguna 🙂

Yorum yap