Ev Hayalleri Birikim Yapmadan Da Gerçekleşebilir

Yaşamak ve hayatta kalabilmek için öncelikle sağlam bir barınağa ihtiyaç vardır. Bu doğrultudan yola çıkılarak, insanoğlu gelişen teknoloji ve imkânlarla birlikte, sürekli gelişen sağlam yapılar ve binalar inşa etmiştir. Bu yapılara sahip olabilmek için de bütçenin elvermesi, ya da maddi destek sunan peşinatsız ev kredisi veren bankalar araştırılmaktadır.

Peşinatsız ev almak, imkânların elvermediği dönemde bankadan kredi alınıp, kira öder gibi banka kredisinin ödenmesini kapsamaktadır. İmkânsız görünen hayallerin gerçeğe dönüşmesini sağlayan bankalar, halkın daha rahat imkânlarla ev almasına yardımcı olurken peşinatsız banka kredisi nasıl alınır, konusunda da bilgilendirme yaparak, mortgage sisteminden bahsetmektedir. Uzun vadeli krediler, bankaların faiz oranlarına göre değişmektedir. Genellikle konut projeleri ve bankaların ortak çalışmalarını kapsayan banka kredi ve faizleri, müşterilerinde ortak olmasını sağlamaktadır.

Ev alan müşteri bankaya kredi ödemesi yaparken, evi ipotek eden banka, belirtilen tarihlerde ödeyememe durumlarında önce uyarılar yaparak sonra da direk eve haciz koyarak ortaklık anlaşmasını yok etme hakkına sahiptir. Bu bilinç içerisinde ev sahipleri kredi dönemlerine itina göstererek içinde oturma hakkını da yakalamış olmaktadır. Yeni inşaatlar deprem yönetmeliğine göre hazırlandığından, malzeme kalitesi ve işçilikle beraber yapılabilir uygunluk belge ve ruhsatlarıyla da insanların güvenle oturmalarında etkili olmaktadır. Huzurlu ve mutlu aile ortamlarının yaratılması için, kentsel dönüşümde de hızlı yükseliş kullanılmaz veya riskli binaların yıkılarak yerlerine daha sağlıklı ve sağlam yapıların inşasını sağlamıştır.

Yeni konutlarda detaylar biraz daha geniş tutulup, ihtiyaç olarak düşünülen otopark, alışveriş alanları, park ve bahçeler, havuz ve spor aktivite sahaları konutların kalitesini arttırırken, fiyatlardaki farklılığı da ortaya çıkarmaktadır. Evlerin metrekaresi, alım gücünü etkileyerek, kredinin oranını ve ödeme planını değiştirmektedir. Bu sebeple çok ihtiyacı olan aileler bütçelerine uygun peşinatsız fakat ucuz evlere yönelebilmektedir.

Peşinatsız ev birikim yapamayanlar için en ideal yatırım olarak düşünülmektedir. Harcamaların düzene konulması ve gelecek için yaşamın daha rahat olmasına yönelik ev alımları, gerek ihtiyaçtan doğan kullanıma, gerekse kiraya verilerek ekstra gelire sebep olabilecek projelerdir. Yaşam standartları elverişli olanların ev sayısını arttırıp kira getirisi ile kredi ödemesi, farklı bir birikim yapma yöntemi olduğundan, bakış açısına göre değişen yatırımlardandır.

Önceki

İstanbul’ Da Peşinatsız Ve Kredisiz Ev Almak Mümkün Mü?

Sonraki

Banka Kredisi Dışında Alternatif Var Mı?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir