Ev İnsanların En Güvenli Kalesidir

Bir türlü para biriktirmeyi başaramamış olanlar veya harcamaktan kendilerini vazgeçiremeyenler başkalarının aldıkları evlere her zaman şaşırmışlardır. Hiç peşinatsız ev sahibi olmak, güzel bir düşünce olmasına rağmen, insanların üzerinde detaylı düşünmelerini de gerektiren bir konudur.

İstanbul da peşinatsız taksitle ev bankaların vade ve faiz oranları ile değişebilen bir gerçeği ortaya çıkartmaktadır. Konut projeleri ile ortak çalışan bankalar, ev talebindeki müşterilere bankadan otomatik yararlanma imkânı sunduğundan, diğer bankalara nazaran faiz oranları daha düşük ve daha cazip teklifler olabilmektedir. Müşterilerin peşinatsız ev kredisi nasıl alınır sorularında, bankalar tüm detayları vade oranlarını anlatarak, ödeme planlarını sunmaktadır. Ödemeye gücü yeten veya maaşına göre yapılan hesaplamalar, kira öder gibi içinde oturarak ev sahibi olabilmeyi sağlamaktadır.

Mortgage projesi ile eve ipotek konularak uzun vadede bankalara kredi ödemesi için yapılan sözleşmelerde, müşterinin ödeyememe durumlarında otomatik olarak eve bankanın el koyma hakkını doğurmaktadır. Bu durumu göze alarak peşinatsız ev sahibi olmak isteyenler, ödeme planlarını ve programlarını gelir durumuna göre çok iyi yapmalarını gerektirmektedir. İnşaat son yılların en hızlı ilerleyen iş sektörlerindendir. Sürekli yeni konut projelerinin çıkması ve bunların hemen tükenmesi, halkın talebinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

İhtiyaçtan veya yatırım amacı taşıyan konut alma girişimleri, bankaların cazip teklifleri ile avantaja dönüşmekte ve halk daha çok yararlanmaktadır. Deprem yönetmeliğine göre hazırlanan konut projelerinde, bina için uygun olan en sağlam ve kaliteli malzemeler seçilerek, mimar ve mühendis kontrol ve denetimleri ile yürütülmektedir. Son aşamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Belediye Ruhsatı konut projesinin başlaması için onay olmaktadır. Kentsel dönüşüm içinde uygunluk sağlaması, son yılların gözde projelerinin doğmasına sebep olmaktadır.

İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirde, konut projelerinin medyada duyurulması, bankaların faiz oranlarındaki düşük seçenekleri, kısa sürede satışların yapılmasını sağlamaktadır. Bu durum yeni projelerin hemen yürürlüğe konulmasını sağlayıp, daha fazla iş sirkülasyonu ve akımı yaratarak, insanların daha çok yararlanmasını sağlamaktadır. Böylelikle daha huzurlu ve mutlu aileler için yaşam alanları konuşlandırılıp, kendilerini güvende hissedecekleri mimari yapılar inşa edilmektedir.

Önceki

Peşinatsız Ev Alma İmkânı

Sonraki

Peşinatsız Ev Almak

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir