xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Ev Kredisi Kimlere Verilir?  

Ev almak nerede ise herkesin hayalinde olan bir durumudur. Bu durumun hayalini kuran kişiler bankaların kendilerine kredi verip veremeyeceğini merak etmektedir. Bu durumda en çok araştırılan konu Ev Kredisi Kimlere Verilir? Sorusudur. Bu sorunun içerisinde kendisinin nerede olduğunu görmek isteyen kişiler bu durumu ciddi olarak araştırmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Ev kredisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese verilmektedir. Bu durumun dışında belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara haiz olan vatandaşlar kredilerini kullanabilirler.

Kredi Notunun Yüksek Olması

Bankalar ile daha önceki çalışmalara bakılarak her Türk vatandaşına bir puan verilmektedir. Bu puan bazı şeyleri ifade etmektedir. Puanın yüksek olması daha önce bu vatandaşın bankalar ile çalışmasından kaynaklanan bir problem olmadığını göstermektedir. Bu notun düşük olması daha önceki bankalar ile çalışmalarda sorunlar yaşandığını göstermektedir.

Bu durumun değerlendirilmesi sonucu kredi verilip verilmeyeceği belirlenmektedir. Başvuru yapılan kredi tutarını kredi puanının karşılaması durumunda bu kredi alınabilecektir. Aksinin olması durumunda bu kredi tahsis edilmeyecektir.

Sigortalı Bir İşin Bulunması

Ev kredisi almanın bir diğer şartı da başvuru yapan kişinin sigortalı bir işte çalışmasıdır. Bu durum ödeme riskini belirleyen konular arasında yer almasından dolayı önem arz etmektedir. Bu çalışılan işin devamlılığı da değerlendirilmeye alınmaktadır. Aylık ödemelerin karşılanabileceği bir işin olması durumunda kredi kabul edilmektedir. Bu durumun aksi bulunması durumunda kredi tahsis edilmeyecektir.

Gelirin Krediyi Karşılama Durumu

Kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunun yüksek olması ve sigortalı bir işte çalışıyor olması bu kredinin alınacağı anlamı taşımamaktadır. Kredinin değerlendirilme süreci içerisinde bir de aylık gelirin bu krediyi karşılaması gerekmektedir. Örneğin aylım ödemesi 2000 TL olan bir kredi talebinde bulunan kişinin aylık gelirinin 2200 TL olması durumunda bu kredinin alınması mümkün değildir.

Banka bu durumda ki vatandaşın bu krediyi ödeme gücünün bulunmadığı düşüncesi ile bu krediyi tahsis etmeyecektir. Bu durumun tam tersi olan 2000 TL ödemesi bulunan krediyi talep eden kişinin 5000 TL gelirinin olması bu krediyi ödeyebileceği anlamı taşımaktadır. Bu durumda kredi alınması mümkün olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × three =

Güvenlik Sorusu

2 x 4?