Ev Sahibi Olmak İçin Faiz Ödemek Zorunda Değilsiniz

Banka kredisi ile ev alan insanlar, ev parası kadar faiz ödemektedir. Ödemelerin durması ile taksitler de faizlenmekte, içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamaktadır. Bütün bu seçeneklerle birlikte, ödemelerin yapılmaması, evinizin elinizden gitmesine neden olmaktadır. Ödemeyi yapamayan insanlar için geçici tedbirler sunarlar. Ancak bu tedbirlerin amacı borcun miktarını artırmaktır. Borç büyük bir meblağa geldikten sonra, banka, bütün mal varlığınızı elinizden almak için harekete geçecektir.

Bu sistem, günümüzde hemen hemen kimse tarafından kabul görmese de, ‘mantıksal açıklamalarla’ kredi çekilmektedir. Aslında matematiğe de vursanız, fizik denklemleri ile de hesaplasanız, faizli krediler tam bir zarar anlamındadır. Özellikle işlerin ters gitmesi, büyük facialara neden olmaktadır.

Faizsiz Sistem Tek Çözümdür

Ticaret ekonomiyi ayaklandırır. Ekonomi, ticaretin gelişmesi ile ayakta durur. Bu nedenle kredili ev satışları yerine ticaret kuralları çerçevesindeki faizsiz ev alımlarını tercih etmek gerekir. Bu konuda çalışan faizsiz kurumlar, peşinatsız kredisiz ev seçeneklerini sunmaktadır. Senetli seçenekler ve kendi taksitini belirle seçenekleri, faizsiz ev alma işlemlerinde oldukça etkilidir. Hizmet bedeli alan bu kurumlar, emlakçı komisyonu gibi bir ücret almaktadırlar. Bu ücret ticari kurallara göre belirlenmektedir. Faiz ile alakası olmayan bu sistem, faizsiz ev almak isteyenler için bulunmaz fırsattır. Parası olmayanlar kiraya para vereceğine, peşinatsız ev alabilmektedirler. Bu kişilerin en çok sordukları soru, hiç peşinatsız ev nasıl alınır? Bu sorunun yanıtı ise faizsiz çalışan kurumlardadır.

Faizsiz Çalışan Kurumlar, Avantaj Sağlamaktadır

Faizsiz çalışan kurumlar, hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü gibi sistemlerle çalışmaktadırlar. Ev sahibi olmak isteyen birisi, hiç peşinatsız taksitle ev seçeneklerini değerlendirmelidir. Öncelikle faizin ne olduğu iyi kavranmalı, sözleşme metni en iyi şekilde incelenmelidir. İleride çıkacak aksaklıklar önceden tespit edilmelidir. Bu şekilde, faizsiz kurumlarla, huzurlu bir şekilde ev alımını gerçekleştirebilirsiniz. Ev fiyatları ise, güncel fiyatlara göre belirlenmektedir. Yani kira öder gibi ev sahibi oluyorsunuz. Kira miktarlarının yükselmesi veya düşmesi, ödeme konusunda sorun oluşturmamaktadır. O gün için kira veya ev fiyatları ne ise, ödenecek miktar odur.

Önceki

Emlak İşlerinde Faizsiz Dönem

Sonraki

Parası Olmayanlar İçin Peşinatsız Ev Alma Seçenekleri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir