xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Ev Tadilat ve Tamir Kredisi

Neredeyse her insanın kredi almaya ihtiyacı vardır. İhtiyaç, konut, taşıt gibi temel kredi türlerinin yanı sıra bankaların farklı ihtiyaçlara yönelik olarak sunduğu kredi türleri de bulunur. Birçok kişinin haberdar dahi olmadığı ev tadilat ve tamir kredisi de bunlardan biridir. Deprem veya farklı bir etkenden dolayı evine tadilat yaptırmak zorunda kalanlar için bu kredi verilir. Geliştirme, tamamlama ve tadilat gibi konularda verilen bu krediler ile tüketicilerin finansman ihtiyaçları karşılanmaktadır. Odeabank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası gibi bankaların ev tadilat ve tamir kredisi verdiklerini söyleyebiliriz.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Hangi Bankalar Ev Tadilat ve Tamir Kredisi Vermektedir?

Tüketiciler; ev tadilat ve tamir kredisi sayesinde yaşam alanlarının tüm bakım ve dekorasyon ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bir başka deyişle, yaşadıkları evin bütün bakımını bu kredi ile finanse edebilirler. Tadilat ve tamir denildiği zaman herkesin aklına gelen çatı işleri, tesisat, banyo ve mutfak tadilatları, mantolama gibi işlemler bu kredi sayesinde yapılabilmektedir. Yukarıda adını verdiğimiz bankaların dışında farklı bankalar da bu krediyi sunmaktadır. Akbank, Ziraat Bankası ve Türkiye Finans Bankası ile tüketiciler bu krediden faydalanabilirler.

Türkiye Finans Konut Tamamlama Geliştirme Kredisi

Yaşam alanlarındaki bakım, tamirat ve tadilat işleri için finansman arayışında olanlara hitap eden bu kredi; en avantajlı koşullarla Türkiye Finans Bankası tarafından sunulmaktadır. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, finansmana konu olan ürünün proforma faturası, konuta ait kat mülkiyeti gibi gerekli belgeler ile bu krediye başvuru yapılabilir. Güncel tarih itibariyle (11 Şubat 2021) yüzde 1,66’dan başlayan kredi faiz oranları ve 12,24,36 ay olmak üzere değişken vade süreleri ile beraber tüketicilere sunulan bir kredi türüdür.

Akbank Ev Geliştirme Kredisi

Bu krediden faydalanmak isteyenlerin 18 yaşından büyük olması ve belgelenebilen bir gelire sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra, geri ödenecek olan aylık kredi tutarının hane halkının aylık gelirinin yarısından fazla olmaması istenir. 12 aydan başlayarak 24 ve 36 aya kadar uzanan vade seçenekleri bulunur.

  • 12 ay vade için yüzde 2,65
  • 24 ay vade için yüzde 2,59
  • 36 ay vade için yüzde 2,50

yıllık faiz oranları söz konusudur.

Ziraat Bankası Konut Geliştirme Tadilat Kredisi

180 aya kadar vade süresinin olması ciddi bir avantajdır. Ancak, bu krediden faydalanmak isteyenler için bilinmesi gereken bir husus vardır. İnşa halindeki konutun en az yüzde 70’inin bitmiş olması şarttır. Diğer konut kredilerinde olduğu gibi krediye konu olan gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmektedir. Güncel tarih itibariyle yüzde 1,47 faiz oranıyla kredi sunulmaktadır.

Sonuç olarak, konut yenileme ve tadilat kredisi olarak da bilinen bu krediler ile ev bakımı, tamiratı, yenilenmesi ve dekorasyonu yapılabilir. Faiz oranlarının ve vade sürelerinin uygun olması ciddi bir avantajdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 4 =

Güvenlik Sorusu

8 x 6?