xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Evi Olmayan Yaşadı! Taksitle Ev Kampanyası (Güncel)

Ev sahibi olmak; hiç şüphesiz her yaştan insanın hayalidir. Ancak, günümüzün ekonomik şartlarında ev sahibi olmak pek kolay değildir. Elinde birikimi olmayan insanlar ev için gerekli peşinat tutarını ödemekte dahi sıkıntı yaşarlar. Bu noktada, sosyal devlet olmanın gereklerini yerine Türkiye; vatandaşlarına ev satın almaları noktasında da yardımcı olmaktadır. TOKİ sayesinde son derece uygun şartlarla ev sahibi olmak mümkündür. Bunun yanı sıra, bazı bankalar, devlet destekli konut kredisi imkanı da sunarlar.

birevim peşinatsız ev

Konut kredisi almak istemeyenler için farklı bir seçenek daha öne çıkıyor diyebiliriz! Herhangi bir bankada konut hesabı açtıran ve en az üç yıl boyunca bu hesaba ödeme yapan tüketicilere 15 bin TL’ye kadar uzanan devlet desteği sunulmaktadır. Fakat, bu krediden faydalanmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasının yanı sıra evinin olmaması ve ilk kez ev alacak olması gibi şartları taşıması da gereklidir.

İçindekiler

Devlet Tarafından Ev Alanlara Nasıl Destek Verilir?

Devlet; konut sahibi olmayanlara ilk ve tek konut alımlarında 15 bin TL’ye kadar uzanan maddi destek sunmaktadır. Kısa süre önce yürürlüğe giren torba yasa kanunu ile bahsettiğimiz 15 bin TL maddi desteği almak isteyenlerin herhangi bir bankada birikim hesabı açtırması ve üç yıl boyunca sistemde kalması istenmektedir. Ancak, devlet tarafından en çok 15 bin TL tutarında maddi destek verilmektedir.

Konut sahibi olan vatandaşlar; kısa süre içerisinde başvuru yaptıkları takdirde bu yardımdan faydalanabilirler. Bu krediyi kullanmak için herhangi bir yaş sınırı da bulunmaz. Torba yasa kanunu ile yürürlüğe giren çeyiz yardımı, konut yardımı ve çocuk yardımı gibi hususlardan faydalanmak için tüketicilerin bankada TL cinsinden hesap açtırması istenir. Ayrıca, üç ila beş yıl arasında birikim yapmaları şart koşulmaktadır. Bunun yanı sıra, 18 yaşından küçük çocuklar için aileleri konut hesabı açtırabilirler. Ancak, üzerine kayıtlı evi olanların bu destekten faydalanması mümkün değildir. Daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse konut sahibi olmak adına devletin maddi desteğinden faydalanmak isteyenlerin 7 Nisan 2015 tarihi itibariyle kendi üzerlerine kayıtlı bir konuta sahip olmamaları şartı aranmaktadır.

Devletin ev sahibi olmak isteyenlere sunmuş olduğu farklı bir imkan daha bulunur. Emlak GYO tarafından düzenlenen kampanya sayesinde ev almak isteyen herkese 60 ay vadeli ve sıfır faizli olmak üzere en uygun konut kredisi verilmektedir. Bunun yanı sıra, isteyenler Eminevim veya Birevim gibi faizsiz ve peşinatsız ev sahibi yapan organizasyonlara da başvurabilirler.

En Uygun Konut Kredisi (Güncel)

  • Akbank Konut Kredisi: Faiz oranı yüzde 1,35, 120 aya kadar uzanan vade süresine sahiptir.
  • ING Konut Kredisi: Yüzde 1,36 faiz oranı,120 aya kadar uzanan vade seçenekleri yer alır.
  • Yapı Kredi Konut Kredisi: Yüzde 1,39 faiz oranı, 120 ay vade seçeneği mevcuttur.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =

Güvenlik Sorusu

5 x 3?