Faizsiz Bir Yuvam Olsun

Banka faizleri, günümüz şartlarında, ‘mecburiyet’ kılıfı ile tercih edilmektedir. Kolay verilmesi ve uzun taksitlere bölünmesi nedeni ile faizli krediler alınmaktadır. Ancak, inancımızda yeri olmayan faizli krediler, alırken kolay alınırken, verilirken elde ve avuçta ne varsa almaktadır. Bunun nedeni, bankaların ev değil para satmalarıdır. Osmanlı zamanında Yahudilerin yaptığı tefecilik gibi, 100 lira borç verip 150 lira geri alıyorlar. Ödeme yapamadığı zaman yaptığı ödemelerle birlikte bütün mal varlığına el koyabiliyorlar.

Faizsiz Sistemle Ev Sahibi Olmak En İyi Seçenek

Faizsiz sistemle ev sahibi olmak, günümüzde aranılan bir çözümdür. Herkes, faizsiz taksitle ev aramaktadır. Faizlerin güven vermemesinin yanında, inanç bakımından sıkıntı yaratması da gündemdedir. En çok sorulan sorulardan biri de bankadan çekilen ev kredilerinin günah olup, olmadığıdır. Bu nedenle, faizsiz seçenekler artık popüler olmaya başlamıştır. Ev mecburidir ancak, bu zor durumda vatandaşları faize boğmak ticaret değildir.

Faizsiz Projeler

Faizsiz çalışan kurumlar, hizmet bedeli ile ev satmaktadır. Sizin yerinize ev kar ile size veren bankalar da vardır. İmece usulü ile çalışan kurumlar, gün sistemi ile faizsiz ev vermektedirler. Bütün bu faizsiz sistemleri, faizin ne olduğunu araştırdıktan sonra incelemelisiniz. Peşinatsız ev almak istiyorum diyen bir vatandaş için, faizsiz sistem çok önemlidir. Uygun şartlar, uygun taksitler ve faizsiz seçenekler ile ticaret yapan bu kurumlar, banka faizi ile karıştırılmamalıdır. Ticarette alış-veriş varken, faizde ise 100 liralık paranın belirli bir oranla borç verilmesidir. Faiz ticaret değildir.

Ticarette faiz değildir. Bütün bu konuların üzerinde inceden inceye düşünmek ve araştırmak, faizsiz bir ev sahibi olmak için çok önemlidir. Banka faiz reklamlarında ‘mini minnacık’ gösterilen kredi oranları, yıllarınıza ve malınıza mal olabilir. Bu nedenle, hiç peşinatsız ev seçenekleri ile projeler sunan faizsiz kurumlar tercih edilmelidir. Bu kurumların, sözleşmeleri tam olarak incelenmeli ve kendinize en uygun şartları seçmelisiniz. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar evinizin üzerinden % 15-20 hizmet bedeli almakta ve sizi evin gerçek fiyatı ile baş başa bırakmaktadır. Ev fiyatlarını ise T.C. Merkez Bankası tarafından belirlenen güncel ev fiyatları belirlemektedir.

Önceki

Ev Alırken Peşinat Ödemeyin!

Sonraki

Emlak İşlerinde Faizsiz Dönem

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir