Farklı ödeme seçenekleri ile konut sahibi olun

Bir eve sahip olarak kira yükünden kurtulabilmek ve farazi giderleri asgariye indirerek aynı zamanda bir yatırım da yapabilmek için, günümüzde birçok farklı ödeme seçeneği ile ev satın alabileceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle de bireylerin birikim yapmadan konut sahibi olma yönünde sürekli olarak aramalar yaptıklarını ve bu yönde de ödeme sistemlerinin geliştirildiğini söyleyebiliriz. Yani bir peşinat olmadan, farklı ödeme seçenekleri ile konut satın alabilir ve bu yol ile de kendi evinize taşınabilirsiniz. Bu bağlamda peşinatsız taksitle ev alma yollarını, bu içerik dahilinde detaylı bir şekilde inceleyebilir ve bilgiler verebiliriz.

Banka kredileri, bu bağlamda en çok kullanılan ödeme seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak yine de bu hizmet seçeneği dahilinde genel olarak bankaların peşinat istediklerini ve bu yönde de ev değerinin belirli bir oranında peşinata ihtiyacınız olacağını da söyleyebiliriz. Bu noktada, ilk olarak satın almak istediğiniz konutun piyasa değeri dahilinde %25 oranında bir ihtiyaç kredisi çekebilir ve bu sayede de çekmiş olduğunuz miktarı peşinat göstererek konut kredisinden yararlanabilirsiniz.

Ülkemizde yasal olarak bankalar, en fazla %75 oranında konutların değeri için fon sağlayabilmekte ve bu yönde finanse etme yönünde destek sunabilmektedirler. Dolayısı ile de ilk olarak ihtiyaç kredisi çekebilir ve ardından da bu kredi ile peşinat göstererek konut kredisi çekebilir ve konut için gerekli olan tüm parayı denkleştirerek satın alma işlemini yapabilirsiniz. Ardından da iki kredinin de ödeme planını ayrı ayrı düzenleyebilir ve taksitli bir şekilde ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu yol dahilinde iki farklı kredinin geçerli olması sebebi ile dosya masrafı ile diğer masrafların fazla olacağını ve taksit miktarlarının da normalden fazla olacağını söyleyebilir ve dolayısı ile de kontrollü bir şekilde bu seçenekten yararlanmanız gerektiğini belirtebiliriz. Peşinatsız ev kampanyaları ile de söz konusu ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Yani bir konut projesi dahilinde sunulan evlere, 0 peşinat ödeme seçenekleri ile bir ödeme planı düzenletebilir ve bu yol ile de peşinat göstermeden direkt olarak taksitler ile ödeme yapmaya başlayabilirsiniz.

Önceki

İkinci El Konut Satışlarında Önemli Artış Bekleniyor

Sonraki

Peşinat ödemeden ev sahibi olun

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir