xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Fransız Balkonu Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Birçok balkon çeşidi bulunmaktadır. Bunlarda birisi de Fransız balkondur. Ülkemizde daha çok İstanbul’da bulunan Beyoğlu semtinde görülmektedir. Eski mimarilerde yer almaktadır. Standart balkonlardan farklıdır ve sandalye, masa bulunmaz. Temiz hava almak amacıyla tasarlanmıştır. Bu noktada en önemli detay balkon pencerelerinin tamamen balkona göre açılmasıdır.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Fransız Balkon Çeşitleri Nelerdir?

Fransız balkonun çeşidi bulunmamaktadır. Tek bir çeşittir ve yapı malzemeleri değiştirilerek farklı tasarımlar elde edilmektedir. Temeli olan Fransız balkon görünüme sadık kalınarak bu işlemler yapılmaktadır.

Fransız balkonlar, dar bir alana sahip oldukları için fazla dekorasyon görmemiz mümkün değildir. Fransız balkonlar da korkuluk tasarımı en belirleyici materyaldir. Korkuluk modellerinin bazıları Fransız balkonda kullanılmaktadır. Bunlar; ferforje, krom ve alüminyum içeren korkuluklardır. Estetik görünümün çok önemli olduğu bu balkon çeşidinde, montaj ve malzeme kalitesi görünüş açısında büyük önem taşımaktadır.

Fransız Balkon Dekorasyonu

Fransız balkonların hepsi dekorasyon için uygun değildir. Geniş bir Fransız balkonunuz var ise, bunu dekore edebilirsiniz. Dar alanlı Fransız balkonlarda genel olarak çiçekler kullanılmaktadır. Bu balkon tasarımı güzel yapıldıysa, çiçeklerle birlikte çok güzel görüntü oluşacaktır. Balkonuzun alanı geniş ise, bu alana sandalye ve masa yerleştirebilirsiniz.

Fransız balkon dekorasyonu yaparken mutlaka diğer örneklere bakılmalı ve ilham alınmalıdır. Bu size yol gösterecektir. Fransız balkonların pençeleri sonuna kadar açıldığı için balkona masa veya sandalye koymak yerine, balkonun önüne odanın içine sandalye ve masa ekleyebilirsiniz.

Fransız Balkon Güvenilir Mi?

Tasarımı ve görüntüsü sayesinde çokça tercih edilen bu balkon tipinin güvenilirliği de merak edilmektedir. Balkon yönetmeliğine uygun bir şekilde tasarlandıktan sonra herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Fransız balkon güvenilir mi sorusuna bu şartlara uygun olduğu sürece  evet cevabını verebilmekteyiz. Balkon yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılmayan Fransız balkonlar, zaman içerisinde can ve mal güvenliği tehdit etmektedir. Balkon yönetmeliğine göre; serbest konsol uzunluğu en fazla 1.5 metre olmak zorundadır. Merpenlerin uzunluğu ise, en fazla 1 metre olmak zorundadır. Bu maddelere göre inşa edilen Fransız balkonlar güvenilir balkonlar arasına girmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − six =

Güvenlik Sorusu

2 x 4?