xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Gayrimenkul Sektöründe Peşinatsız Ev Projelerinin Önemi

Türkçeye Arapçadan geçmiş bir kelime olan gayrimenkul kelime karşılığı taşınmazdır. Aynı zamanda bir eşya hukuku terimi olarak da kullanılan gayrimenkul, arsa, arazi, bina, apartman, işyeri, konut, villa, fabrika ve benzeri değerlerin genel adı olarak da kullanılmaktadır. Günümüzde gayrimenkul sektörü makroekonominin bütünü içerisinde önemli bir yere sahiptir. Yalnızca barınmak ya da ailesi olanlar başını sokacak bir ev sahibi olmak amacıyla konut edinme, artık gayrimenkul sektörünü açıklamak için yeterli olmasa da ev alımları bir yatırım aracı olarak görüldüğü de inkar edilemez. Günümüzde konut yatırımları hem dokunulabilir olması hem de güvenilir olması açısından ilgi görmektedir.

birevim peşinatsız ev

Her bir olgunun dinamikleri olduğu gibi gayrimenkul sektörünün de dinamikleri, devlet(bakanlıklar, belediyeler, bankalar), inşaat firmaları, reklam-pazarlama ve müşterilerdir. Bu dinamikleri hareketlendiren unsur da ihtiyaçlardır. Konut ihtiyacını belirleyen faktörlerin en önemlisi nüfus yapısı ve bu yapının en küçük birimi olan ailedir. Bu faktörün dışında bireyler de başlı başına konut ihtiyacını etkileyebilmektedir. Zevk ve kültür farklılıkları, eğitim düzeyi ile gelir düzeyi de konut ihtiyacını etkilemektedir. Konut projelerinde karşımıza çıkan 1+0 stüdyo daireler, 1+1’ler bu ihtiyacın sonucu ortaya çıkmaktadır.

Alanı her geçen gün gelişen gayrimenkul sektöründe şüphesiz geleneksel pazarlama teknikleri yerine müşteri odaklı projeler üretilmektedir. Sektörün ana hareketlilik sebebi müşterilerin taleplerini etkileyen unsur ise fiyatlardır. Konut talebi de fiyatlardan ya da ülke ekonomisinin hareketliliğinden etkilenmektedir. Bu bağlamda sektör, peşinatsız ev edindirme gibi her kesime hitap edecek kampanyalarla müşterilerin karşısına çıkmaktadır. ‘Peşinatsız ev kredisi veren bankalar, taksit öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilen kampanyalar olarak ilk göze çarpanlardır.

Gayrimenkulle uğraşan firmaların bazıları da konut kredisi faizlerine girmek istemeyen ve herhangi bir birikmişi de olmayan müşterilere yönelik kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalar, bireylerin gelirlerine uygun, ödeme miktarlarının da bireyler tarafından belirlenen hiç peşinatsız taksitle ev edindirme üzerine kurgulanmıştır.

Sonuç itibariyle konut projeleri kampanyaları, alt gelir gruplarını da göz önünde bulundurarak şekillenirken, gayrimenkul sektörü hareketliliğini koruyarak ülke ekonomisinin büyümesine büyük katkı sağlamaktadır.

Gelişen buna bağlı olarak ihtiyaçları artan bir ülke konumunda olan Türkiye’de, ana eksen olarak ‘inşaat’ sektörü göze çarpmaktadır. Yollar, havaalanları, fabrikalar, hastaneler ve pastanın büyük bir dilimini oluşturan özellikle de tüm yaşamsal mekânlar ile o mekânları yaşanılır kılabilecek konut projeleri ana eksen içinde karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre ülkemizde 15 milyondan fazla hane halkı bulunurken, bunlardan 10 milyon üzerinde ev sahibi, 3 milyon 700 bin civarı da kiracı bulunmaktadır. İnşaat sektöründeki en büyük paya da yukarıda bahsettiğimiz gibi konut(ev-iş yeri) projeleri sahiptir.

Mali durumu ne olursa olsun, bir ailesi olsun olmasın herkesin hayallerinin başında mutlu mesut yaşayabileceği kendine ait bir evi olması gelmektedir. Bu bağlamda hedef kitlesini belirleyen firmalar, kampanyalarını da milli geliri 22 bin Lira civarında seyreden ülkemizde bu şekilde oluşturmaktadır. Faizsiz ev sahibi yapan projeler, uygun kredili konutlar, peşinatsız ev kredisi, peşinatsız ev kampanyaları vb. kampanyalarla ev hayali kuranların oluruna sunulmaktadır.

Hiç peşinatsız ev almak isteyen alt gelir grubuna hitap eden kampanyalar, kişilere kiraya ödenecek parayla ev sahibi yoluna yönlendirirken, yine birçok inşaat yatırımcılarının hemen teslim konut projelerinde hiç peşinatsız ev sahibi yapma vaatlerini görmekteyiz.

Bazı firmalar vardır ki müşteri portföyü ‘bir an önce kiradan çıkıp kendi evinde oturmak isteyen ama yeterli birikimi olmayan ve özellikle de faize bulaşmak istemeyen’ kişilerdir. Bu firmalar da peşinatlı konut edindirmenin yanı sıra peşinatsız faizsiz ev alma yöntemiyle ön plana çıkmaktadır.

Peşinatsız ev almak istiyorum diyenlere yönelik yöntemler geliştiren bu firmalar, tasarladıkları faizsiz çözümlerle de Türkiye genelindeki 3 milyon 700 bin kiracıya seslenmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × three =

Güvenlik Sorusu

8 x 8?