Gökçeada’da Yaşamak ve İş Kurmak İçin 5 Neden

Gökçeada Türkiye’nin batısı Ege’nin mavisi olan bir ada. Bu ada hem doğal güzelliği hem de tarihi yapısı ile denizin ortasında bir inci gibi parlıyor. Temiz havası ile bütünleşen huzuru yaşayanlara sunduğu bir imkandır. Böyle mavinin huzurunu hissedeceğiniz Gökçeada’da yaşamak ve iş kurmak için 5 neden olabilecek etkenler ise çok fazladır. Bu nedenler ise şunlardır.

birevim peşinatsız ev

Tarihi Zenginlik

Antik dönemlerin başlangıcı olan Ege coğrafyası deniz ve doğal güzelliğin merkezidir. Bu güzel adada ise yaklaşık on tane eski zamanlardan kalma höyükleri vardır. Yunan, Helen, Türk kültürlerinin harmanlandığı bu yer ise Gökçeada’yı ziyaret etmek isteyenlerin memnuniyetle ayrıldığı yerdir. Sadece ziyaretle sınırlandırmayıp kalmak ve burada yaşamayı tercih edenlerin sayısı ise azımsanmayacak kadar da çoktur. Eski binaların restorasyonları ise yaşam alanına çevrilebilecek ya da ileride turizmle değerlenebilecek yerlerdir.

Gün Batımının Harikalığı

Gökçeada Türkiye’nin en batısıdır. Batı demek harika gün batımını en son izleyebilmek demektir. Romantik çağrışımları yapan gün batımı ayrıca keyifli vakit geçirmenin de sembolüdür. Emekli olunan zamanların keyifli amlarını yaşamak için Gökçeada tercih edilir.

Doğal Güzellik

Ada dört tarafı denizlerle çevrili yer demektir ve Gökçeada bu adalardan biridir. Gökçeada’da yaşamak ve iş kurmak için 5 neden denilebilecek etkenlerden en güçlülerinden biri harika bir doğal güzelliğe sahip olmasıdır. Hem yaşamak hem de işinizi sadece burada yapmak isteyeceksiniz. Şehrin çevre kirliliğinin ardından böyle huzurlu bir yer sizi mutlu eder.

İçinizi Hoş Eden İklimi

Gökçeada Ege’de Akdeniz ikliminin görüldüğü rüzgarlı bir yerdir. Gökçeada’da mevsimlerin güzelliğine son raddesine kadar yaşarsınız.  Gökçeada’da yaşamak ve iş kurmak için 5 neden içinde olan iklimi burada yaşayanların kesinlikle çok memnun kaldığı bir olgudur.

Tadına Hayran Kalacağınız Lezzetler

Bu şirin ada Gökçeada’da Ege’nin mutfağının zenginliklerine hayran kalırsınız. Taze sıkım zeytinyağını tüm yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Yediğiniz sebze ve meyveler katkısız bir şekilde bulabiliyor olmak Gökçeada’dan ayrılmak istemeyeceğiniz bir sebep. Bademli kurabiyesi ve sakızlı muhallebisi ise yedikten sonra bir daha yenilmek istenilen tatlarıdır.

birevim
Önceki

Enflasyon Nedir?

Sonraki

Günlük Kiralık Daire Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

6 Yorum

  • Gökçeada gerçekten çok güzel yer bayılıyorum, orada yaşamak isterdim 🙂

  • Gökçeada gerçekten çok güzel bir yer, keşke imkanım olsa bende orada iş sahibi olsam

  • Gökçeadada yaşamak gerçekten çok güzel ancak bunun için ciddi bir sermaye lazım

  • Gökçe ada tarafında iş kurmaktan ziyade yaşamak çok güzel olur ama imkan lazım 🙂

  • Gökçeada da yaşamak istemeyen yoktur bence, ama iyi bir bütçe ve iş gerekiyor 🙂

  • Gökçeadada yaşamak gerçekten çok güzel, arkadaşım var onda kalmıştım bir kaç gün 🙂

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

four + eight =