Herkesin Hayali Faizsiz Ev Almaktır

Herkesin hayali faizsiz ev almaktır. Bunun nedeni ise banka faizinin oluşturduğu sıkıntılardır. Banka faizi ile alınan borç paralar, ödenmediği zaman bütün mal varlığınızı kaybetme riski ile karşılaşıyorsunuz. Daha da önemlisi, günümüz şartlarında faiz oranlarının dengesiz olması, çok büyük sorunlara neden olmaktadır. Ev taksitlerinin çoğalmaya devam etmesi de oldukça büyük bir sorun. Ev fiyatı kadar faiz ödemeniz, taksitlerin gecikmesi ile oluşan faiz, ödemelerinizin artmasına neden olacaktır. Bu ödemelerin gecikmesi ile birlikte, banka bütün mal varlığınızı alabilmektedir.

Huzurlu Bir Ev Almak İçin Faizsiz Seçenekleri Değerlendirin

Faizli kredi ile ev alındığı zaman, özellik ödeme sıkıntısı başlayınca, huzur kalmaz. Zaten inancımızda yeri olmayan faiz, bütün mal varlığımızı tehdit edebiliyor. Bu nedenle çok daha iyi şartlarda faizsiz sistemleri değerlendirmek gerekir. Tek taraflı bencil sözleşme şartları dışında, ticari amaçlı sözleşmeler dikkate alınmalıdır. Faiz ve ticaret zıttır. Faiz 300 liralık borcu 350 lira olarak alır. Bu oranı sabit tutar. Zarar söz konusu değildir. Ticarette ise kar zarar söz konusudur. Bu nedenle size faizli borç verenlerle değil, size faizsiz peşinatsız ev olanakları sunan kurumlarla irtibata geçmelisiniz. Günümüz şartlarında peşinatsız ev kredisi alan herkes, faizi bilmelidir. Bu şekilde istediğiniz faizsiz ev alımını gerçekleştirmiş olursunuz.

Faizli Borç Değil Ticareti Tercih Edin

Bankalar size ev satmaz. Faizli çalışan bankalar size faizle borç para verir. Aldığınız evi de ipotek eder. 200 liralık eve 200 lira faiz ödersiniz. Yani 10 yıllık ödeme periyodunun 5 yılı faiz ödemekle geçer. Ödeyemediniz, battınız veya hastaneden çıkamadınız, bütün mal varlığınız tehlikeye girer. Çünkü ödemedikçe faizli fiyata yeni faizler eklenir. Sonuçta 200 liralık ev borcunuz 1000 lirayı bulabilir. Bu bir tek taraflı, bencil bir uygulamadır.

Ticaret ise, ev alıp, satmaktır. Belli bir aracılık ücreti veya kar payı eklenerek, ev alıp satmak, faizsiz sistemin gereğidir. Bu nedenle peşinatsız taksitle ev satan kurumları tercih etmelisiniz. Önemli bir nokta olan peşinatsız ev almak, faizsiz olduğu zaman avantajlı olur. Hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü ile çalışan kurumlar bu konuda uzmandır.

Önceki

Banka Kredisi Dışında Seçenek Var Mı?

Sonraki

Taksitle Ev Almak İçin En Uygun Şartlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir