İnşaat Sektörü ve Peşinatsız Kampanyalar

Gelişen buna bağlı olarak ihtiyaçları artan bir ülke konumunda olan Türkiye’de, ana eksen olarak ‘inşaat’ sektörü göze çarpmaktadır. Yollar, havaalanları, fabrikalar, hastaneler ve pastanın büyük bir dilimini oluşturan özellikle de tüm yaşamsal mekânlar ile o mekânları yaşanılır kılabilecek konut projeleri ana eksen içinde karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre ülkemizde 15 milyondan fazla hane halkı bulunurken, bunlardan 10 milyon üzerinde ev sahibi, 3 milyon 700 bin civarı da kiracı bulunmaktadır. İnşaat sektöründeki en büyük paya da yukarıda bahsettiğimiz gibi konut(ev-iş yeri) projeleri sahiptir.

Mali durumu ne olursa olsun, bir ailesi olsun olmasın herkesin hayallerinin başında mutlu mesut yaşayabileceği kendine ait bir evi olması gelmektedir. Bu bağlamda hedef kitlesini belirleyen firmalar, kampanyalarını da milli geliri 22 bin Lira civarında seyreden ülkemizde bu şekilde oluşturmaktadır. Faizsiz ev sahibi yapan projeler, uygun kredili konutlar, peşinatsız ev kredisi, peşinatsız ev kampanyaları vb. kampanyalarla ev hayali kuranların oluruna sunulmaktadır.

Hiç peşinatsız ev almak isteyen alt gelir grubuna hitap eden kampanyalar, kişilere kiraya ödenecek parayla ev sahibi yoluna yönlendirirken, yine birçok inşaat yatırımcılarının hemen teslim konut projelerinde hiç peşinatsız ev sahibi yapma vaatlerini görmekteyiz.

Bazı firmalar vardır ki müşteri portföyü ‘bir an önce kiradan çıkıp kendi evinde oturmak isteyen ama yeterli birikimi olmayan ve özellikle de faize bulaşmak istemeyen’ kişilerdir. Bu firmalar da peşinatlı konut edindirmenin yanı sıra peşinatsız faizsiz ev alma yöntemiyle ön plana çıkmaktadır.

Peşinatsız ev almak istiyorum diyenlere yönelik yöntemler geliştiren bu firmalar, tasarladıkları faizsiz çözümlerle de Türkiye genelindeki 3 milyon 700 bin kiracıya seslenmektedir.

Önceki

Peşinatsız Ev Alma Kolaylıkları

Sonraki

Gayrimenkul Sektöründe Peşinatsız Ev Projelerinin Önemi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir