xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

İslami Mortgage Nedir?

Muhafazakar kesimi ilgilendiren konulardan biri ile karşınızdayız. Emlak alım ve satım işlemlerinde faiz ve kredi gibi seçenekler ile uğraşmak istemiyorsanız ve inandığınız dine aykırı hareket etmeyi tercih etmiyorsanız eğer islami mortgage ile tanışmanızı tavsiye edeceğiz. Son dönemde muhafazakar kesimin ilgisini daha fazla çekmeyi başarmış durumda ve insanlar emlak alış verişlerinde bu yapılanmayı tercih ediyorlar.

birevim peşinatsız ev

Bize sunulan iki önemli seçenek var ve bunlardan bir tanesi Murabaha mortgage olarak biliniyor. Katılım bankasının evi satın alması ile birlikte sizler ödemenizi taksit taksit yapıyorsunuz ancak faiz adı altında değil, katılım payı şeklinde bir ekleme yapılıyor ve bu sayede faiz detayından da kurtulmuş olacaksınız.

Katılım payı altında bir bedel ödemek durumundasınız ancak bir faizlendirmeden söz etmek mümkün değil ve aslında muhafazakar kesimi harekete geçiren en önemli detay da tam olarak budur. Emlak, katılım bankası tarafından satın alınıyor ve yapılacak anlaşma neticesinde sizler de ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştiriyorsunuz.

İslami Mortgage’de Faiz Ödüyor muyum?

İslami mortgage kredisi başlığı ile sunulan kredilerde herhangi bir şekilde faiz ödemesi bulunmuyor ancak sizler de tahmin edersiniz ki hiçbir banka ücretsiz hizmet vermeyecektir. Katılım payı altında sizlerden bir ücret talep ediliyor ve bu rakam da taksitlendiriliyor. Ülkemizde bu hizmeti sunan bankaların sayısı bir hayli fazla ve kredi olanağı sunulduğu takdirde sizler de islami mortgage ayrıcalığından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

İslami Mortgage’in Avantajları Nelerdir?

 • İslami mortgage ile birlikte taksitlendirme avantajından faydalanıyorsunuz ve bir miktar peşinat bıraktıktan sonra ödemelerinizi ay ay yapıyorsunuz.
 • Faiz ödeme gibi bir durum söz konusu değildir ve zaten muhafazakar kesimi harekete geçiren en önemli detay da tam olarak budur.
 • Katılım payı altında bir ücret ödeyeceksiniz ve faiz yerine bu ödemeyi yapmış oluyorsunuz.
 • Katılım payının daha düşük olduğu bankaları tercih ettiğiniz takdirde karşınıza daha ekonomik rakamlar çıkacaktır ve bu da önemli avantajlardan bir tanesidir.

İslami mortgage ile birlikte sizler de faiz ödemeyecek ve uygun rakamlar ile emlak sahibi olabileceksiniz.

birevim
Paylaş

7 Comments

 1. Bekir Yüksel Reply

  İslami mortgage i ilk defa duydum ve şaşırdım, islami şartlara göre yapılması çok güzel ama duyulmamış olması kötü

  1. admin Reply

   Merhaba Sevgi Hanım,
   İslami mortgage kredisi başlığı ile sunulan kredilerde herhangi bir şekilde faiz ödemesi bulunmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + two =

Güvenlik Sorusu

8 x 4?