xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

İstanbul’a 10 Bin TOKİ Konutu Geliyor!

Ürettiği ucuz konutlarla dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini gerçeğe çeviren TOKİ, İstanbul’da hayata geçireceği 10 bin sosyal konut projesi için düğmeye bastı.

birevim peşinatsız ev

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) İstanbullular’a ev sahibi yapacak ilk müjde geldi. 50 bin sosyal konut hamlesi kapsamında İstanbul’da yükselecek 6 bin konuta 300 binin üzerinde talep geldiğini belirten TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “Gelen talebi gördük ve İstanbul’a ağırlık vereceğiz. En az 10 bin sosyal konutu satışa sunacağız” dedi.

TOKi, 10 Bin Konut Projesini Ne Zaman Yapacak?

TOKİ, 50 bin sosyal konut hamlesini yakın zamanda duyurmuştu. Başkan Ömer Bulut, 50 bin sosyal konut hamlesinde 6 bin konuta 300 binin üzerinde talep gelen İstanbul için en az 10 bin adet sosyal konut yapacaklarını belirtti. Ömer Bulut, İstanbul’da yapacakları 10 bin sosyal konutun yapılacağı tarih ile ilgili ayrıntılara da değildi. Bulut, “Gelen talebi gördük ve İstanbul’a ağırlık vereceğiz. 2020’de en az 10 bin sosyal konutu satışa sunacağız” dedi.

10 Bin TOKİ Konutu Bu Bölgelerde Yapılacak!

Yeni projeler için düğmeye basan TOKİ, İstanbulluları sevindirmeye devam ediyor. Sosyal konut dışında üretim yapmama kararı alan TOKİ, 50 bin sosyal konut projesi kapsamında, İstanbul sınırlarına 10 bin adet sosyal konut yapacak. Kurum, 50 bin sosyal konut projesine olan yoğun talep sonrası çalışmalarını hızlandırma kararı aldı. Konuya açıklık getiren Ömer Bulut, “Vatandaşın yoğun talebini görünce İstanbul’a ağırlık verme kararı aldık. 2020’de en az 10 bin sosyal konutu satışa sunacağız” dedi.

Peki, TOKİ İstanbul 10 bin konut projesi İstanbul’un hangi bölgelerde hayata geçirilecek? İstanbul’da yükselecek 10 bin sosyal konut projesinin yapılacağı bölgeler hakkında da bilgi veren Bulut, “Pendik, Başakşehir, Hoşdere, Ayazma gibi bölgelerde arazilerimiz var. Yine Anadolu yakasında Tuzla’da ek bölgeler var. Sancaktepe’de arazi geliştirme çalışmalarımız sürüyor. Bu bölgelerde dar gelirli vatandaşlar için az katlı projeler hayata geçecek” şeklinde konuştu.

TOKİ’nin İstanbul’da hayata geçireceği 10 bin sosyal konut projesi yatay mimari referans alınarak inşa edilecek. Projelerde mahalle kültürünün de ön planda tutulacağını belirten Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın arsa üretimi konusunda destek verdiğini ifade etti.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − seven =

Güvenlik Sorusu

4 x 6?