xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

İzmir Metro Durakları

İzmir yeraltı treni hattı 2012 yılında ilk açıldığında 10 istasyona sahipken, şuanda 17 istasyonlu bir kanal olarak hizmet vermektedir.

birevim peşinatsız ev

Aslında yeraltı treni her ne kadar hastaneler, okullar gibi merkezi yerlere yolculuk için dikkatle tasarlanmış olsa da; gittikçe yaşlanan nüfusta göz önüne alınmıştır.  Belli bir yaşın üzerinde araç kullanımına izin verilmediğinden yeraltı treni bu konuda kurtarıcı toplu taşıma yöntemlerinden biridir.

Genç nüfusun olduğu kadar yaşlı nüfusu da düşünmek zorunda olan belediye her geçen gün hayatı kolaylaştıracak yeraltı treni istasyonlarına yenilerini katıyor.

İzmir raylı sistem taşımacılığında “Bekliyoruz & Bekletmiyoruz” sloganı ile hizmet veren hızlı, güvenli ve konforlu yolculuk misyonuna hareket etmeye çalışmaktadır.

İzmir’in tarihi dokusuna zarar vermeden iş çıkaran belediye bu konuda da özenli davrandı. Metro hatları oluşturulurken, tünel açmak için, Manş Denizi’nin altından geçebilmek için kullanılan teknolojiyle aynı niteliklere sahip özel bir makine tasarlandı.

İçindekiler

İzmir Metro Hattı

İzmir metro hattı durakları 17’dir ve her istasyon modern bir şekilde dizayn edilmiştir.  Fahrettin Altay istasyonu ile başlayan istasyonlar, Poligon ile devam etmektedir. Kapalı istasyonlar Göztepe istasyonu, İzmirspor, Hatay, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Ege Üniversitesi ve Evka-3 ile sonlanmaktadır.  Hilal, Halkapınar, Stadyum, Sanayi ve Bölge olmak üzere beşi açık olarak hizmet veren istasyonlardır.  Bir istisna olarak Bornova İstasyonu ise yarı açık ve yarı kapalı hizmet vermektedir.

İzmir Metro Saatleri 

İzmir metro hattı hafta içi 06.00 & 00.20 saatleri arasında hizmet vermektedir.  Tren geliş saatleri 5 ile 10 dakika arasında fark etmektedir.

Cumartesi günleri yine hafta içi olduğu gibi 06.00 & 00.20 saatleri arasında hizmet vermektedir.  Ancak 6 – 10 dakika arasında trenin geliş saatleri değişmektedir.

Pazar günleri yine 06.00 & 00.20 saatleri arasında hizmet vermektedir.  Tren geliş saat Aralığı 7,5 dakikadır.

İzmir Metro Haritası 

İzmir metrosu hattında bulunan 17 durağın tamamı yani ilk durak ile son durağın süresi yaklaşık 31 dakikadır.  Konak istasyonunda indiğinizde izdeniz vapurlarına geçiş yapabilirsiniz. Eshot ve İzulaş otobüslerine ve TCDD trenlerine Basmane istasyonunda indiğinizde ulaşabildiğiniz gibi Konak istasyonunda indiğinizde kolaylıkla Konak tramvayına aktarma yapabilirsiniz.

Şüphesiz metro her birimizin hayatını kolaylaştıran en avantajlı taşıma sistemlerinden biridir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − six =

Güvenlik Sorusu

2 x 3?