xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Kadıköy Metro Durakları

İstanbul’un büyük ilçelerinden biri olan Kadıköy’de ulaşım genellikle metro ile sağlanmaktadır. Hızlı ve kısa aralıklarla kalkıyor olması nedeniyle özellikle sabah saatlerinde daha çok tercih edilmektedir. Büyük bir nüfusa sahip olan İstanbul, en yoğun hizmeti ise Kadıköy metro duraklarından kalkan metro ile sağlamaktadır. Uzun yıllardan beri var olan Kadıköy metro hattı, Anadolu yakasında bulunmakta ve pek çok noktaya da ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Kadıköy metro duraklarından sıklıkla metro geçişi sağlanmakta ve yolcular beklemek zorunda kalmadan varacakları istasyona hızlı bir şekilde gidebilmektedir. 26.2 KM’lik bir hatta sahip olan Kadıköy metro hattında toplam 19 istasyon yer almaktadır. Saatte 70.000 yolcu taşıma kapasitesine sahip olarak Türkiye’nin en büyük metro hatlarından da birini oluşturmaktadır. 120 saniyede bir metro geçişi gerçekleşmekte ve bu nedenle bekleme süresi de azalmaktadır.

İçindekiler

Kadıköy Metro Hattı

Kadıköy metro hattı son derece yoğun bir hattır ve 19 istasyondan oluşmaktadır. İstasyonlar ise sırasıyla; Kadıköy, Ayrılık Çeşmesi, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenkent, Hastane/Adliye, Soğanlık, Kartal, Yakacık, Pendik, Tavşantepe/Kaynarca’dır. Kadıköy metro hattından kalkış yapan metroların tamamı Tavşantepe durağında son bulmaktadır. Uzun bir hatta sahip olan metro, yolcuları kısa sürede istedikleri yere ulaştırabilmektedir.

Kadıköy Metro Saatleri

Kadıköy metro saatleri sabah 06.00’da başlamakta ve gece 00.00’da son bulmaktadır. Yoğun bir trafiğe sahip olan Kadıköy’de pek çok kişi araç kullanmak yerine metro hattını tercih etmektedir. Bu sayede hem trafik rahatlamakta hem de ulaşım çok daha hızlı gerçekleşmektedir. Kadıköy metro saatleri bayramlara ve resmi tatillere göre de farklılık gösterebilmektedir.

Kadıköy Metro Haritası

Kadıköy metro haritasında toplam 19 durak yer alır. 2012 yılında açılan ve Kadıköy ile Tavşantepe arasında hizmet veren bu metro hattı, 2016 yılından bu yana Tavşantepe’ye kadar hizmet vermektedir. 26,5 KM uzunluğa sahip olan bu metro hattı, ilçeye göre oldukça geniş bir ağa sahiptir. Hızlı ulaşıma aracı olan ve sık kalkış gerçekleştirmesi nedeniyle de Kadıköy metro haritası daha da genişletilmeye devam etmektedir.

birevim
Paylaş

4 Comments

  1. Duygu Aktaş Reply

    Metro durakları çok hızlı geliştirilmeye başlandı ancak hala İstanbul karmaşasına yetişemiyor desek yalan olmaz

  2. Gamze Yüksel Reply

    Metro İstanbul’un vazgeçilmez bir ulaşım aracı olmuş, herkes metroyla ulaşım sağlıyor metrobüs bile artık o kadar popüler değil

  3. Abdullah Ünal Reply

    Kadıköyde metro gerçekten çok önemli oluyor kullanan kitle için geçen bir bakım vardı çok yoğunluk oluşmuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − four =

Güvenlik Sorusu

6 x 2?