Kapalı Balkonların Avantaj Ve Dezavantajları

Yaşam alanlarınızı çok daha renkli bir görünüme kavuşturmak ve küçük mimari dokunuşlar ile yine bu alanların değerini arttırmak isterseniz eğer sizler de kapalı balkon tercihinde bulunabilirsiniz. Bu mimari çalışmalar son dönemde daha dikkat çekici bir hal almış durumda. Dilerseniz kapalı balkonların avantajları ve dezavantajları başlığı altında artılarını ve eksilerini hep birlikte konuşalım ve sizleri de bilgilendirmiş olalım.

birevim-reklam

Avantajları Nelerdir?

 • Kapalı balkonun avantajları saymakla bitmiyor ve bunlardan bir tanesi de özgür bir alan yaratıyor olmanızdır. Dışarı ile bağlantınızı herhangi bir şekilde kesmiyorsunuz ve daha da önemlisi alan kısıtlaması gibi bir durum da söz konusu değildir.
 • Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ek bir alan yaratmış olacaksınız. Her mevsime uygun kapalı balkonlar sayesinde sizler de bu alanı daha sağlıklı bir şekilde değerlendirebiliyorsunuz.
 • Sıra dışı bir balkon yapılanmasının yanı sıra çocuklarınız için güvenilir bir alan yaratacağınızı da hatırlatmak isteriz. Bu güvenli alan sayesinde balkon sefası da baltalanmamış olacaktır.

Kapalı balkonun avantajları başlığı sonrası dilerseniz dezavantajlarına da göz atalım ve soru işaretlerini ortadan kaldırmış olalım.

Kapalı Balkonun Dezavantajları Nelerdir?

 • Kapalı balkonun dezavantajlarından bir tanesi, temizlik işleminin eskiye kıyasla daha zor bir hal alacak olmasıdır. Daha geniş bir alana sahip olacaksınız ve haliyle temizleme işlemi de daha zor olacaktır.
 • Yeni bir mimari yapı için adım atacaksınız ve bu konuda bütçenizi zorlamanıza neden olabilir. Eğer ekonomik olarak yeterli olmadığınızı düşünüyorsanız biraz daha sabırlı davranmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Binanın dış görünümü ile ilgili sorunlar da yaşayabilirsiniz. Kapalı balkonlar bazılarına göre estetik bir duruş sergilerken bazı kesimlerce henüz kabul edilebilmiş değil. Estetik kaygı da en önemli dezavantajlardan bir tanesidir ve bu konuda da sorun yaşayabilirsiniz.

Kapalı balkon uygulaması için adım atmadan önce sizler de bir mimardan yardım alabilir ve dekorasyon konusunda da detayları araştırabilirsiniz. Geri dönüşü olmayan bir çalışmaya imza atacaksınız ve bu yüzden daha dikkatli bir araştırmaya da ihtiyacınız olacaktır diye düşünüyoruz.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Emlak Brokerı Ne iş Yapar? Emlak Brokerın Özellikleri Nedir?

Sonraki

İslami Mortgage Nedir?

5 Yorum

 • Kapalı balkonlar gerçekten çok büyük avantaj sağlıyor soğuğu engelliyor bir kere 🙂

 • Kapalı balkonların bence avantajı çok fazla, çay keyfini orada yapmak bambaşka bir şey 🙂

 • Ben de kapalı sevenlerdenim, hem balkonu bir oda gibi kullanma şansı sunuyor

 • Bende kapalı balkonları çok seviyorum açıkçası 🙂

 • Kapalı balkonların en güzeli kışın yağmur yağarken kahvenizi rahatça yudumlayabilmek

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code