xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Kartal Metro Durakları

İstanbul’un büyük ilçelerinden biri olan Kartal, metro ağı ile ön plana çıkmakta ve ulaşımın büyük bir kısmı da metro ile gerçekleşmektedir. Kartal metro durakları tamamen karayolundan bağımsız olarak konumlandırılmış olup ilçenin pek çok noktasında da yer almaktadır. 26.5 KM uzunluğunda olan metro hattı, 19 durak ile tüm yolculara hizmet vermektedir. Sabahın erken saatlerinde başlamakta ve gecenin geç saatlerine kadar da devamlılığını sürdürmeye devam etmektedir. Kartal metro durakları araları çok uzun mesafeden oluşmayan duraklar halinde konumlandırıldığından dolayı ilçedeki her noktaya varış sağlamak da mümkün olabilmektedir. İstanbul gibi yoğun bir nüfusa sahip olan şehrin trafik yoğunluğunu azaltmaya da büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Kartal Metro Hattı

19 duraktan oluşan Kartal metro hattı 2012 yılında hizmete açılmış ve 2016 yılında hatta 3 durak daha eklenmiştir. Bir hat Gebze’ye, diğer hat ise Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğru gerçekleşmektedir. Bu hat için halen çalışmalar sürmeye devam etmektedir. Marmaray hattına aktarma yapılmasına da olanak sağlayan Kartal metro hattının durakları ise; Kadıköy, Ayrılıkçeşme, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenkent, Hastane/Adliye, Soğanlık, Kartal’dır. Yolcular için farklı metro istasyonlarında aktarma alternatifi de yer almakta ve istenilen noktaya farklı araçlara aktarma yaparak da kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Kartal Metro Saatleri

Kartal metro saatleri sabah erkenden başlamakta ve gece yarısına kadar da devam etmektedir. Hem işe gidiş hem de işten çıkış saatlerinde yoğunluğa neden olunmaması için 120 saniyede bir metro kalkışı gerçekleşmektedir. Sabah 05.00 ile gece 00.14 arasında devamlılık sağlayan Kartal metro saatleri özel günlere ya da resmi tatillere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu tür durumlarda saat duyurusu ise İstanbullulara yapılmaktadır.

Kartal Metro Haritası

Kartal metro haritası geniş bir ağ yapısına sahip olmasının yanında oldukça uzundur. Kartal’ın her noktasına ulaşım metro aracılığı ile sağlanabilmektedir. Kartal metro haritası 26.5 KM uzunluğu ile Türkiye’de de önemli metro ağları arasında yer almaktadır. Bu sayede karayolu trafiği de büyük oranda rahatlatılabilmektedir.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Hüseyin Bulut Reply

    Kartal taraflarındaki metro durakları çok iyi gerçekten sık sık olmaları bir çok noktaya yakınlık sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 1 =

Güvenlik Sorusu

6 x 2?