xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Kat İrtifakından Kat Mülkiyetine Geçiş İçin Gerekli Belgeler

Resmi prosedür gereği tamamlanması gereken belgeler, yetkili personel tarafından aktarılacak ve gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Kat irtifakından kat mülkiyetine geçiş için gerekli belgeler başlığı altında bu belgeleri ve dikkat edilmesi gereken hususları sizinle paylaşmaya çalışacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

birevim peşinatsız ev

Dilekçe: Tapu sicil müdürlüğü görevlilerince yazılan resmi belgedir. Bu belgede arsa paylarının yer alması gerekiyor ve aynı zamanda resmiyet kazanabilmesi için tüm maliklerce imzalanma zorunluluğu da söz konusudur.

İnşaat Projesi: Mimar ya da mühendis tarafından gerçekleştirilen projenin doğruluğu belediyelerce tasdik edilmek zorundadır. Tasdik edilen belge de yine bu dosya içerisinde yer alacaktır.

Vaziyet Planı: Arsa üzerine yapılacak olan birden fazla yapının, arsa içerisindeki konumu belirten planlar bütünüdür. Genel inşaat projesinde bu belge mevcut ise yenden eklemenize gerek yoktur ve zaten yetkili personel de bu konuda bilgilendirme yapacaktır.

Yapı İzin Belgesi: Tüm bağımsız bölümlerin izin kapsamında yer aldığını gösteren belgeler bütünüdür.

Fotoğraf: Gayrimenkulün tüm cephelerini bire bir gösteren ve en az 13×18 boyutunda olması gereken belgelerdir. Aynı zamanda bu fotoğrafların belediye tarafından tasdik edilmiş olması gerekiyor.

Yönetim Planı: İlgili yönetim planının tüm sayfalarının malikler tarafından imzalanmış olması şarttır. İmzanın eksik olması durumunda belge kabul edilmeyecek ve süreç ilerlemeyecektir.

Maliklere ait fotoğrafların yanı sıra aynı zamanda ilgili kişilerin nüfus cüzdanları da yine temin edilmesi gereken belgelerden bazılarıdır.

İlgili fotoğrafların yakın zamanda ve en az 6 ay öncesinde çekilmiş olması gerekiyor. aksi takdirde sorun yaşayabilirsiniz ve bu da sürecin aksamasına neden olacaktır.

Belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması kesinlikle sizlerin lehine olacak ve süreci de hızlandıracaktır. Kat irtifakından kat mülkiyetine geçiş için gerekli belgeler başlığı altında yer alan belgeleri tamamlayarak sizler de başvurularınızı yapabilirsiniz. Herhangi bir eksik belge durumunda ilgili kurum yeniden talepte bulunabilir ve eksik belgelerin en kısa süre içerisinde tamamlanması talep edilecektir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi sürecin hızlı işlemesi için belgeler konusunda daha hassas davranmanız gerekiyor.

birevim
Paylaş

9 Comments

    1. admin Reply

      Merhaba Ceyda Hanım,
      Kat mülkiyeti alındığında tam olarak sizin dairenizin sahibi siz olduğunuz belirlenmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 11 =

Güvenlik Sorusu

8 x 7?