Kira Ödemek Kolay Geliyorsa Eviniz Hazır!

Kira ödemeye alışık olmak bu sistem için avantajlı bir durumdur. Çünkü bu sistem ile kira ödemeye devam edeceksiniz lakin ev sahibi de aynı zamanda siz olacaksınız. Peki, bu nasıl olacak? ” Peşinatsız ev ” alabilmenin imkânları nasıl kazanılacak?

Siz bir proje belirleyeceksiniz. Lüks ya da dar gelirliler için yapılan projelerden birini tercih ettikten sonra proje yetkilileri ile görüşeceksiniz. Proje yetkilileri size bilgi verecek. Ne kadar sürede ödemeyi bitirmeniz gerektiği hakkında sizinle ciddi çalışmalar yapacak. Siz buna göre evet der iseniz bu defa da proje sizden belge ve bilgi isteyecek. İstenecek olan belgeler, maaş bordrosu ve emeklilik belgesi olacaktır. Proje yetkilisi alıcı adayı hakkında bankalardan detaylı bilgi isteyecek, müşteri profiline bakış açısı en son bu bilgiye göre oluşturulacaktır.

Olumlu yanıt oluşur ise de sorun olmadan kişi istediği evi alabilecektir. Burada kredi ve belgeler önem taşımaktadır. Bu tarz talepleri olan firmalardan çekinmemek, tam aksine bu firmalar ile çalışmak gerekmektedir. Ciddi firmalar her zaman başarı getirmektedir. Sorumsuz ve düzensiz firmalarla çalışılması bu açıdan kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Alıcıya firmanın güven duyması elbette önemli olmaktadır. Lakin alıcının da kendisini garantide tutması gerekmektedir.

Sektördeki Her Firma Güvenilir mi?

Hayır değildir. Bundan dolayı da yapılan sözleşmelere noter ve de birkaç madde eklemek lazım gelmektedir. Noter huzurunda yapılan anlaşmalarda sıkıntılar çok az yaşanabilmektedir. Bu sıkıntılar da yine yasalar sayesinde düzeltilebilmektedir. Peşinatsız ev kampanyaları, alıcıları çok etkilemektedir. Bundan dolayı da doğru karar vermekte güçlük çekilebilmektedir. Peşinatsız ev kampanyalarında, alıcılara detaylı bölge zenginlikleri sunumu gerçekleştirilmektedir. Proje yetkilileri alıcılara özellikle de lüks diye tabir edilmekte olan projeleri çok iyi bir şekilde tanıtabilmektedirler. Fakat güvenlik hususunda şaibeli hiçbir proje alıcılar için cazip olmamaktadır.

Güven Veren Firmaların Ortak Özellikleri Nelerdir?

• Evrakla çalışmaktadırlar.
• Alıcı hakkında çok ciddi araştırmalar yapmak istemektedirler.
• Çok sayıda proje sunabilmektedirler. Bunlar hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar.
• Sektörde uzun süre çalışmakta olmalıdırlar. Çalışma hayatında isimleri iyi anılmalıdır.
Bu özeliklerin hepsinin toplanabildiği bir firma, her şekilde güvenli olarak değerlendirilmelidir. Peşinatsız ev almak isteyenler bu değerlendirmeleri büyük bir dikkatle yapmalıdırlar.

Önceki

Kendi Evine Kira Öde!

Sonraki

Konut Kredisinde Süreç

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir