Konut Alımı Günümüzün Önde Gelen Sorunlarından Biridir

Ev sahibi olmak için günümüz şartlarında oldukça büyük paralar ödemek gerekir. Günümüz kredi şartları, faizli olduğundan oldukça zordur. Faizli kredi sorunu günümüzde ortaya çıkan önemli sorunlardan biri haline gelmiştir. Bankaların ev fiyatı kadar yüksek faiz almasına karşın, birde evin %75’inin kredisini ödemesi başka bir sorun. Kalan kısım için ikinci bir kredi daha çekmek gerekir. Günümüz şartlarındaki bu banka kredi olayları, faizsiz taksitle ev alımını gündeme getirmiştir.

Faizsiz Ve Peşinatsız Ev Alma

Faizsiz ve peşinatsız ev almak için oluşturulan seçenekler, faizli kredilerin ağır şartları ve ödeme zorlukları nedeni ile oldukça revaçta olmaya başlamıştır. Faizsiz kredi ile çalışan özel kurumların çoğalmasıyla, faizsiz kredi çekmek oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bu kurumlar peşinatsız ev kampanyaları sunmaktadır. Faizsiz kredi ile çalışan bu özel kurumlar, hizmet bedeli veya kar payı gibi ücretler almaktadırlar. Senetle ödeme ve daha birçok şekillerde ev sahibi olmanızı sağlamaktadırlar.

Ev Sahibi Olmanın Başka Yolu Yok Mu?

Ev sahibi olmanın diğer bir yolu da, peşinatsız ev sahibi olmak için gerekli araştırmaları yapmaktır. İnce eleyip sık dokumak gerekir. Deveyi sağlam bağlayıp sonra Allah’a tevekkül etmek gerekir. Bu atasözleri hayatın tecrübeleridir. Ev alırken de iyi düşünmek gerekir. O sefer düşünüp, bir sefer karar vermek gerekir. Faizsiz kredi veren kurumların sunduğu şartlar ile faizli banka kredi şartlarını karşılaştırmak gerekir.

Banka belki şipşak ve kolay bir şekilde verebilir ve imkânı çok olabilir. Ancak şartları gerçekten ağırdır. Bu nedenle faizsiz kredi veren ve peşinatsız ev sahibi yapan özel kurumlar dikkate alınmalıdır. Faiz gerçekten sonu acı olan bir uygulamadır. Bu nedenle peşinatsız ve faizsiz sistemle ev almanın yoluna bakmak gerekir. Bütün bu şartlar değerlendirildikten sonra, ciddi bir karar verilmeli ve uzun yıllar ödenecek borç için epey bir düşünmek gerekir.

Para Biriktirerek Ev Sahibi Olunabilir Mi?

Para biriktirip ev almak aslında en iyi ev alma yöntemidir. Al gülüm, ver gülüm ticareti en rahat ticarettir. Ancak ev fiyatlarının astronomik olması ve maaşların ise iyi kuşa dönmesinden dolayı, taksitle ev seçeneğinden başka seçenek kalmıyor.

Önceki

Ev Sahibi Olmak İçin Araştırmak Gerekir

Sonraki

Peşinatsız Ev Sahibi Olma Fırsatından Yararlanmak İster Misiniz?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir