xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Konut Kredisi Faiz Oranları Değişti mi?

Konut sahibi olmak birçok kişinin hayalidir, ancak bu dönemki şartlarda bir hayli zorlaşmıştır. Ta ilk çağlardan bu güne süren barınma ve kafamızı güvenli bir yere koyma ihtiyacımızı karşılamıştır ve insanlık tarihinin yeme içme kadar olmasa da en temel ihtiyaçlarından biridir ve bu durum şüphesizdir. Bu yüzden bu olayın farkına varan ev satıcıları ev fiyatlarına yüksek bir şekilde satmaya karar kılmışlardır, bunlar tabii ki bizim ev sahibi olmamızı engellememelidir. Neticesinde temel ihtiyaçlarımız sadece anlık değil, belki de gelecekte kuracağımız ailemizin yararı için olacaktır. Bu neden asla ama asla pes etmemek gerekir ve bu durum da tabii ki konut kredisi ile kolaylaşacaktır.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Ev Sahibi Olmak Kolay mı?

Yazımızda belirttiğimiz gibi ev sahibi olmak bir hayli zorlaştı hatta neticesinde tüm ev fiyatları uçtu hatta sıfır ev sahibi olmak daha da zorlaşıyor. Maalesef bu durumun çok ama çok fazla sebebi olmaktadır ve üstüne üstlük bazı sebepler eklenmektedir. Bu sebeplerin maalesef başında ise gelişen ve kocaman bir şekilde büyüyen küresel sermayesinin, aslında nüfusla beraber geliştiğini ve arz-talep konusunda yetersiz kaldığını fark ettiler. Üstüne de her bir şeyin bu kadar pahallı olduğunu varsaydığımızda bu da gayet doğal gözüküyor. Bir gerçeklik daha mevcut o da tüm dünyada istihdam konusunda büyükşehirlere ağırlık verildiğidir. İşte bu nedenle de her bir ülkenin büyükşehirlerinde diğer şehirlere göre daha fazla talep aldığını gördüğümüzde ister istemez, konut fiyatları aşırı bir şekilde dikey yükseliş durumunu alıyor. Beklenildiğinden uzun olarak bir de dünyayı çok kötü bir şekilde etkisi altında alan Korona-virüs pandemisini hesap edersek, bu alanda birçok karışıklığa neden oldu. İşte bu saydığımız problemler ile ancak konut kredisi çekerek başa çıkabiliriz.

Konut Kredisi Neden Bu Kadar Güvenilir?

Konut kredisine başvurmak neredeyse bizim tek çaremiz, ancak neden bu kadar güvenli ona bir bakmamız gerekir. Neticesinde insanoğlu para olayı geçtiği zaman hemen hemen dünyanın başından beri birçok problemler yaşamıştır. Günümüzde de bu problemler devam etmektedir, yoğun bir şekilde dolandırılma korkusu yaşarken bir yandan da kira ödemekten ve paramızı çar-çur etmekten kurtulmalıyız. İşte bunun için güvencenin tek adresi bankalardır, neticesinde ilk olarak toplu parayı veren onlardır ve bunun iznini devletten yasal olarak almışlardır. Zaten devlet bir şeye onay veriyorsa artık kafamız rahat ediyor demektir. Bu konuda da konut kredisi alırken içimiz bir hayli rahat ve güvenle dolu olduğundan kolayca adım atabiliriz.

Faiz Oranları Değişebilir mi?

Faiz oranları değişti mi?  bizim en dikkat edeceğimiz konudur ve ödeyeceğimiz ücretin temelini oluşturur. Tabii ki dünyada olduğu gibi hiç bir yerde bir şey sabit kalmaz ve bu faiz oranları değişti. Sıfır konut sahibi olmak için %0.64 faiz ikinci el konut sahibi olmak içinse %0.74 oldu. Ancak kampanyalar bittiğinde %1.55 oluyor.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =

Güvenlik Sorusu

7 x 5?