xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Konut almak istediğinizde çoğu zaman vakit paranız olmayabilir. Gerekli de gitti karşılayamadığınız durumda bankaların size sağladığı çeşitli konut kredileri bulunur. İnsanların acil ihtiyaçlarını karşılayan konut kredisi faizleri kredi geri ödemesi adına önemli bir detaydır.

birevim peşinatsız ev

FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ TALEP ARTTI

Son günlerde faiz oranlarının düşmesi ile konut alımlarında artış gözlendi. Faiz düşüklüğü konut almak isteyen kişileri olumlu etkilediği gibi inşaat sektörünü de olumlu yönde etkiledi. Bankacılık düzenleme ve Denetleme Kurumu yaptığı haftalık açıklama verilerinde 16 Ağustos tarihinde 178 milyar 421 milyon Türk Lirası olan konut kredisi tutarı, 23 Ağustos tarihinde 179 milyar 600 29 milyon Türk lirasına kadar artış gösterdi. Faiz indirimi sonrasında ortalama 1 haftalık artış oran 1 milyar liranın üstünde olduğu belirlendi.

HANGİ EVRAKLAR OLMALI

Konut kredisi için başvuru sürecinde banka başvuru yapan kişinin gelirini doğrulamak ve kredi onayını almak için sizden bazı bilgi ve belgeler istemesi gerekiyor. Başvuru sırasında istenen belgeler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı olan herhangi bir kimlik belgesi, ikametgah, maaş bordrosu, eğer serbest meslek yapıyorsanız vergi levhası yer alır. Eğer üzerinize herhangi bir konu varsa kat mülkiyeti tapusu, kat irtifakı tapusu, yapı kullanım izin belgesi, kart irtifakı tapusu veya inşaat ruhsatının fotokopileri seçeneklerinden herhangi bir tanesi istenmektedir. Burada önemli olan talep ettiğiniz krediyi ödeyebileceğiniz bir belgeyi beyan etmenizdir. Maaşınız çekeceğiniz Kredi’den yüksek olması kredi başvuru sırasında görüntülenebilecek herhangi bir geçmiş döneme ait gecikmiş kredi kartı ödemesi veya kredi ödemesi olmaması kredi onayı sürecinde göz önünde bulundurulur.

Başvuru esnasında sizden istenen Kişisel bilgiler İsim, soy isim, vergi numaranız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız, ev veya iş adresiniz, ev iş veya cep numaranız, mesleki ünvanınız öğrenim durumunu medeni durumunuz gereken bilgiler arasındadır. Son olarak başvuru sırasında dikkat edilen en az 3 ay sosyal sigortalar kurumunda sigortalı görünmeniz önemlidir. Onay sürecinde Geçmişe dair Herhangi bir olumsuz Görünen bir kredi ödemeniz varsa Kredi başvurunuz onaylanmayabilir. Eğer üzerinize herhangi bir mülk yok ise ödeyebileceğiniz düşünüyorsanız bankanın talep etmesi durumunda krediniz için kefil gösterebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − four =

Güvenlik Sorusu

6 x 4?