xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Ev almak isteyenlerin özellikle günümüzde bir ev için birikim olmayabilir. Bu sebeple bankaların verdiği uzun vadeli konut kredileri mevcuttur. Bu kredi ile kişiler kira öder gibi konut sahibi olabilmektedir. Fakat konut kredisinin diğer kredilerden farklı ve ayrıntılı bir süreci vardır. Bu süreç ilk önce konutun belirlenmesiyle başlar. Banka şubesinin ilk etapta istediği evrakları bankaya teslim edilir. Ardından banka ilgili konutun değer tespiti için ekspertiz raporu talep eder. Bu ekspertiz raporu konusunda uzman bir kişi tarafından hazırlanır. Ardından belirlenen bu rapordaki konutun değerinin %75’i kadar konut kredisi onaylanır.

birevim peşinatsız ev

Genel olarak konut kredisi işleminin 3 ile 10 gün arasında sonuçlandığı bilinmektedir. Konutun belirlenmesi şubeye başvurunun yapılması ekspertiz raporu ardından raporun banka şubesine iletilmesi ve ilgili vadede kredi taksinin seçilerek banka genel müdürlüğü tarafından onaylanması işlemi bazı durumlarda on günü aşmaktadır. Konut kredisi kullanacak kişinin kredi notunun kredi onaylanmasında etkin olduğu bilinmektedir. Bu sebeple eğer bir kişinin kredi notu bankalar tarafından olumlu ise kredinin onaylanması ve sürecin tamamlanması kısa sürecektir.

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi bankaların beş yıla kadar vadelerle hazırladığı, kişilerin eş sahibi olması adına düzenlenmiş bir kredi çeşididir. Konut kredisi kullanmak isteyenlerin bankaların bu amaçla düzenledikleri kuralları incelemesi gerekmektedir. Konut kredisi nde bilinmesi gereken bir önemli hususta konutun alım değerinin dışında ekspertiz raporuyla belirlenen değeri üzerinden kredi tutarının belirlenmesidir.

Ekspertiz raporunda belirlenen konutun değeri 300.000 Türk Lirası ise konut için çıkacak kredinin miktarı 225.000 Türk Lirası dır. Kalan 75.000 Türk Lirası rakamı kredi kullanacak kişinin peşin ödemesi gerekmektedir. Çoğunlukla konut kredilerinde uygulanan süreç bu şekildedir. Ayrıca konut kredisi işleminde ekspertiz ücreti, rehin ücreti, bulunmaktadır. Kredinin onaylanmaması halinde Banka ekspertiz yapılır ücretini kredi başvuru sahibinden tahsil eder. Konut kredisi masrafları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Kredi başvurusunda bulunacak kişilerin ilk önce hangi bankanın koşulları daha avantajlıdır araştırması gereklidir. Konut kredisi kişilerin kira öder gibi ev sahibi olmasını amaçlamaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 16 =

Güvenlik Sorusu

3 x 3?