Konut Kredisinde Süreç

Ev sahibi olabilmek için bir birikime sahip değilseniz Peşinatsız Ev Kredisi yönteminden yararlanarak sıfır peşin ödeme ile konut sahibi olabilirsiniz. Yakın zaman içerisinde çıkan bu uygulama sayesinde, artık peşin paranız olmasa da konut alabilirsiniz. Ayrıca bazı inşaat şirketleri içerisinde de bu uygulama kullanılmaktadır. Kabaca söyleyecek olursa, bir bankaya gidiyorsunuz, paranızın olmadığını ve ev almak istediğinizi söylüyorsunuz ve işlemler bundan sonra başlıyor. Banka alacağınız evi göstermenizi istiyor. Bundan sonra eve incelemesi için bir bilir kişi atanıyor. Bu kişiler şirketlerin anlaşmalı oldukları firmalardır. Onay gelir ve alacağınız ev krediye uygun şartlarda ise o zaman evde bulunan tüm kişilerin gelirlerine bakılır. Borç durumu sorgulandığında hiç borcunuzun olmadığı anlaşılırsa, banka evi alır ve sizler o kredi bitene kadar bankaya her ay ödeme yaparsınız. Ödemeleri dikkatli ve zamanında yapmanız gerekmektedir. Ayrıca 180 aya kadar kredi verilmektedir. Ödediğiniz para sabit kalır ve hiç artış göstermez. Yani birkaç yıl sonra avantajlı duruma geçmiş olursunuz. Ayrıca kira öder gibi yıllar içerisinde kendi evinizin sahibi olacaksınız.

Diğer Alternatifli Ev Alma Kolaylığı

Peşinatsız ev kampanyaları, siteleri ve binaları yapan şirketler için geçerlidir. Hatta kentsel dönüşüm adı altında yapılan konutlarda ve devlet tarafından yapılan konutlar için de geçerli olmaktadır. Şirketler sadece belirli zamanlarda ara ödeme isterler ya da yüksek bir kredi tutarı ile hiçbir ara ödeme olmadan da ev alabilirsiniz. Devlet konutlarında da kişinin özel durumuna göre uygun krediler ve peşinatsız ev imkanları bulunmaktadır.

Konutlar ve Özelliklerine Göre Krediler

Peşinatsız Taksitli Ev almak için izlenecek bir diğer yol da evi almadan, kura yöntemi ile alınabilecek evlerdir. Burada her ay sabit taksitler ödersiniz ve çekilecek kuralar ile evlerinizi alırsınız. Bu tip evlere ise ödeyeceğiniz tutarı siz kendiniz belirlersiniz ve alacağınız evin tipine göre aylık tutar ile vadesini belirlersiniz. Son derece kolay ev alma yöntemlerinden bir tanesidir. Çekilişlerde kura ilk de çıkabilir son da çıkabilir. Bir diğer özellik de her ay para yatırırsınız ve alacağınız evi bulduğunuz da yatırdıklarınızı çekerek konut alabilirsiniz.

Önceki

Kira Ödemek Kolay Geliyorsa Eviniz Hazır!

Sonraki

Konut Kredisine Nasıl Başvurulabilir?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir