Konut Sahibi Olmak Hayal Değil

Kiracı olmanın zor koşullarından kurtulmak için herkes öncelikle ev sahibi olmak ister ve günlük hayatından fedakarlıklar yaparak birikim yapmaya başlar. Ancak bu birikimin tamamlanması çok uzun yılları alabilir. Geçmişte özellikle bankalar en az yüzde 25 peşin para karşılığında kredi kullanımını gerçekleştirirdi. Son dönemlerde ise bu durumu fark eden finans kurumları ve inşaat firmaları Peşinatsız Ev Sahibi Olmak isteyen tüketicilere kredi imkanı sunmaktadır. Hiç ödeme yapmadan ve bütçenizi zorlamadan küçük taksitler halinde gayrimenkul sahibi olabilmek artık çok kolay. Sadece gelir belgenizle ve satın almayı düşündüğünüz evi ipotek yaptırarak bir kaç gün içerisinde ev sahibi olabilmeniz mümkündür.
Peşinatsız Nasıl Ev Alabilirsiniz?

Peşinatsız Ev Kredisi için tüketicilerin öncelikle almayı düşündükleri konutun tapu fotokopisi, gelir beyanı ve kimlikleriyle banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Kredi kayıt notunuzda herhangi bir problem olmadığı durumlarda hemen anlaşmalı ekspertiz, rapor hazırlaması için belirtilen adrese yönlendirilmektedir. Düzenlenen raporun olumlu olması halinde ise hemen sözleşmeler imzalanır ve karşı tarafın hesabına para aktarılır. Ancak bazı durumlarda banka zorunlu deprem ve konut sigortalarının dışında hayat sigortası poliçesini de talep etmektedir. Talep edilen bu poliçeyi istediğiniz herhangi bir acenteden yaptırabilme hakkınız mevcuttur. Ayrıca yine gerekli görüldüğü durumlarda finans kurumları sözleşmeye kefil isteyebilmektedir.
İnşaat Firmalarından Ev sahibi Olmak

Finans kurumları dışında Nasıl Peşinatsız Ev Alabilirim diye merak edenlere inşaat firmalarının sunduğu alternatifleri önerebiliriz. Bankalarda olduğu gibi düzenli bir gelire sahip olmanız dışında herhangi bir prosedür uygulanmamaktadır. Bazı şirketler ödeme zorluğu yaşanması durumunda tüketicilerin taksitlerini dondurarak belirli aylara öteleyebilmektedir. Ayrıca ara ödeme veya her ay başka tutarla belirlenen taksit seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Üstelik bankaların erken kapatma cezası olarak uyguladıkları cezai bedeli de ödemek durumunda kalmazsınız. Buna ek olarak ise borcunuzun tamamen bittiğine dair resmi yazılarda da bankalarda olduğu gibi ücret yansıtılmamaktadır. İster finans kurumlarından isterseniz de inşaat firmalarından yararlanarak bütçenize uygun ödeme seçenekleri tercih edebilir ve konut sahibi olabilirsiniz. Kısacası artık hayallerinizi gerçekleştirmeniz günümüz koşullarında çok kolaydır

Önceki

Peşinatsız Taksitle Ev Almak İçin Ne Yapmalı?

Sonraki

Peşinatsız Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir