xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Konut Satış Değerini Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

İnsanların en temel gereksinimlerinden bir tanesi de barınma. Doğada yer alan diğer canlılar gibi insanlar doğa ile bütünleşik yaşamıyor. Böyle olunca da ev denilen yerlerde yaşanıyor ki burada çoğunlukla insanlar özellikle belli bir ekonomik standarda ulaştığı zaman kendi evlerinin sahibi olmak istiyor.

birevim peşinatsız ev

Ama günümüzde kiradan kurtulmak isteyenlerin karşısına öyle ev fiyatları çıkıyor ki insanların kimi zaman bu evleri almaya ekonomik gücü kredi alsalar bile yetmeyebiliyor ya da çok uzun süre konut kredisi ödeyebiliyor. Bu noktada da ister istemez ev satış neler belirliyor sorusu akla geliyor.

Konut satış değerini belirleyen en temel faktör bulunduğu kent ve muhit oluyor. Her kentin her bölgenin kendince bir rayiç değeri var. Bunun yanında toplam evin metrekaresi, sıfır ya da ikinci el ev olması, evin iç özellikleri, bulunduğu apartman veya sitenin özellikleri, evin yazlık ev ya da apartman katı olması. Eğer apartman katı ise kaçıncı katta olduğu fiyatları belirliyor. Bir de satıcının fiyat politikası fiyatı etkiliyor.

Ev Almak İçin İdeal Dönem Var mıdır?

Bir diğer önemli olan husus hangi dönemde ev alınması gerektiğine dair. İlla belli bir dönemde ev alınacak diye bir kural olmamasına rağmen eğer konut kredisi ile ev alınacak ise kredi faiz oranlarının düştüğü dönemler ideal.

Ayrıca yıl sonunda ev almak da her zaman çok daha tercih edilir bir durum zira o dönemlerde ev fiyatları diğer dönemlere göre daha düşük oluyor. Ayrıca aynı evler yılın ilk aylarında alındığı zaman TÜFE değerlerine göre otomatik olarak yükselebiliyor.

Pahalı Ev İyi Ev midir?

Kimi evlere bakıldığında üstte de ifade edildiği gibi dudak uçuklatan rakamlar insanların karşısına çıkabiliyor. Ama burada önemli olan kişinin kendi gereksinimleri doğrultusunda bir ev alması. Çok pahalı bir ev çok iyi evdir diye kural kaide yok. Burada da evin neden pahalı olduğuna, evin gerçek değerinin istenen rakam olup olmadığına bakmak gerekiyor. Sonrasında ev alımı için tercihler kişinin kendi ekonomik gerçekliğine göre yapılabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 1 =

Güvenlik Sorusu

7 x 7?