Konut Satışlarında Kampanyalar

Ülkemizde artan inşaat projelerine bağlı olarak herkesin ev sahibi olabilmesine imkan sağlayan Peşinatsız Taksitle Ev kampanyaları yoğun ilgi görmektedir. Eski dönemlerde yüzde yirmi beş oranında alınan peşinatlar da tüketicilere kolaylık olması açısından kaldırılmıştır. Hiçbir ön ödeme koşulu aranmadan sadece gelir belgenizle bu kredilere başvurabilir ve birkaç gün içerisinde ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bankaların dışında da inşaat firmaları belirlediği koşullar neticesinde tüketicilere taksitle konut sahibi olmasına destek olmaktadır. Harç ve masraflar dışında ödeme tutarı ve vade sayıları banka ile benzerlik taşımaktadır. Sadece konut değil aynı zamanda ofis veya arsa alımlarında da kredi olanakları bulunmaktadır. Sıfır peşinat karşılığında uygun ödeme seçenekleriyle hemen gayrimenkul sahibi olmak için bankalara ve satış ofislerine başvurabilirsiniz.
Daha Önceden Kullanılan Kredilerde Faiz İndirimi

Mortgage yasasına istinaden kullanılan Peşinatsız Ev Kredisi kullanımlarında eğer değişken faizli ödeme seçeneğini tercih ederseniz ve merkez bankası faiz oranlarını düşürürse otomatik olarak faiz indiriminden yararlanılmaktadır. Buna ek olarak faiz oranının yükseldiği durumlarda ise yine faiz yükselmesi olacak ancak belirlenen faiz tutarından fazla bir oran uygulanmayacaktır. Ayrıca sabit faizde kullanmış olsanız oranlarının düşmesine istinaden bankalarınıza giderek yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu yapılandırmayı kabul etmeyen bankalardan yazılı bir evrak almanız son derece önemlidir. Aldığınız belge ile tüketici mahkemelerine başvurabilir ve kazanabilirsiniz.
Konut Kredisi Kimlere Verilmektedir?

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak isteyen herkes hangi evi alacağını belirledikten sonra banklara müracaat etmektedir. Bankalar ise her iki tarafın haklarının korunması adına belirli kurallara bağlı olarak olumlu cevap vermektedir. Kredi kullanabilmek için yaş sınırı, düzenli gelir beyanı, son altı aylık sigorta primi, tapunun tek kişiye sahip olması, banka istihbaratının olumlu çıkması, konut, deprem ve hayat sigortalarının yaptırılması gibi çok sayıda kriter bulunmaktadır. Bu kriterlere ek olarak ise ekspertiz ücreti eklenir ve satın alınan eve borç bitene kadar ipotek konulmaktadır. Son dönemlerde tüketicileri zorlayan ekspertiz ücreti, kredinin olumlu bulunması durumunda toplam borca eklenmektedir. Ancak olumsuz olması durumunda bu ücret sizden peşin olarak tahsil edilmektedir.

Önceki

Peşinatsız Konut Kredisinin Avantajları

Sonraki

Emlaksergisi.com’a Bakmadan Ev Sahibi Olmayın!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir