xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Konutta Düşük Faiz ve Uzun Vade Kampanyaları Başladı! 

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Son dönemde döviz kurunda yaşanan hareketlilik, küresel çapta gerçekleşen ülkelerarası ekonomik çekişmeler, ülkemizde de birtakım ekonomik problemlerin gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Tüm bunların bir sonucu olarak da bankaların müşterilerine sunduğu konut kredisi faiz oranları tavan yapmıştı. Ancak konut satışını yeniden eski seviyelerine yükselterek canlandırmak isteyen devletin resmi kurumları ve bankalar pek çok kampanyayı müşterilerin beğenisine sunmaya başladı.

birevim peşinatsız ev

Konut satın alımında bankaların müşterilerine sunduğu kampanyalar devam ediyor. Borcunu kapatan vatandaşlar, indirim fırsatlarından yararlanabiliyor. Bununla birlikte konut sahibi olmak isteyen kişilere, Ramazan ayı boyunca özel fiyatlar veriliyor ve düşük fiyatlı faiz oranlarından uygun ödeme seçenekleri bulunan konut kredileri veriliyor. Tüm bunlarla beraber konut kredisi ile ev sahibi olma heyecanını yaşayan müşterilere mobilya ile beyaz eşya hediyeleri de veriliyor. Son olarak vatandaşların konut sektöründe faydalanabildikleri bir diğer fırsatlar da tapu harcı ve KDV indirimleri olarak dikkat çekiyor.

Konut sektöründe son dönemde yaşanan durgunlukların üstesinden gelmek ve sektörü yeniden canlandırmak adına hem devletin resmi kurumları hem de özel kuruluşlar elini taşın altına koydu. Bu bağlamda konut üreticileri düşük faiz oranları ile uzun vade seçenekleri sunarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Zira bankalar ve özel işletmeler tarafından sunulan konut kredilerinin ödeme planlarında vadeler toplamda 120 aya kadar çıkabiliyor.

Konut Satışında KDV İndirimleri Gündemde

İçinde bulunduğumuz dönemde konut kredisi faiz oranlarını %2 seviyelerinde bulunması vatandaşların konut alımında tereddüt yaşamalarına sebep oluyor. Her ne kadar pek çok banka bu oranları daha düşük seviyelere çekme konusunda kampanyalarını sıklaştırsa da vatandaşlar bu konuda temkinli olmaya devam ediyor. Bu noktada devreye inşaat şirketleri giriyor. Konut satışlarını geçmişte olduğu gibi yine canlı seviyelere yükseltmek isteyen inşaat sektörü firmaları, vatandaşlara konut sahibi olmaları konusunda karşılaştıkları problemleri azaltmak için KDV indirimi uyguluyor. Bunun yanında tapu harcında da indirim sağlayan inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketler, konut satışlarının yeniden canlanmasını sağlıyor.

Borcunu Erken Ödeyen Avantajlı

Emlak sektöründe faaliyet gösteren pek çok kuruluş ve inşaat şirketi, uygulamaya koydukları kampanyalarla konut sahibi olmak isteyen vatandaşların yüzlerini güldürecek fırsatları sağlamayı sürdürüyor. Bu bağlamda daha önceden konut satın almış ancak ödemeleri devam eden kişilere “Kazandıran Fırsatlar” adı altında yeni bir uygulamadan yararlanma imkanı sunuluyor. Buna göre kişiye özel indirim fırsatı, borcun tamamını veya kısmi bir tutarını ödeme fırsatı ve TUFE’den sabite dönme avantajları sunularak vatandaşların konut sahibi olmaları kolaylaştırılıyor.

Borcunun tamamını ödeyen konut sahiplerine %35’lere varan indirim seçenekleri sunuluyor. Bununla birlikte borcunun %75’ini kapatan kişilere de %25 oranında, borcunun yarısını kapatan ev sahiplerine ise %17 oranında indirim fırsatları sağlanıyor. Son olarak borcunun %25’ini ödemiş olanlara da %9’a varan indirimler uygulanıyor. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihini kaçırmaması gerekiyor.

Mobilya ve Beyaz Eşya Hediyesi

Konut satışlarını hızlandırmak isteyen pek çok emlak sektörü firması, müşterilerine farklı seçeneklerde cazip teklifler sunuyor. Bunlar içinde projelerine yatırım yapan kişilere fiyat farkı almadan mobilya ve beyaz eşya fırsatı sağlanıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + three =

Güvenlik Sorusu

8 x 8?