xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Müstakil Ev Nedir?

Müstakilin kelime anlamı kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan, bağımsızdır. Başka bir ev ya da yapı ile herhangi bir bağlantısı olmayan ev tipine de müstakil ev denir. Apartman dairesinin aksine alt katınızda, üst katınızda veya aynı katı paylaştığınız bir komşunuz olmaz; tüm mülkiyet evde oturana ait olur. Bahçe kullanımı da yalnızca müstakil evin sahibine ait olur. Türkiye’de müstakil ev tipinin en yaygın örnekleri villalardır.  Müstakil evler pek çok avantaj sunar fakat fiyat bakımından apartman dairelerinden daha pahalıdır. Büyük şehirlerdeki gürültü ve betonlaşmadan da uzaklaşma şansı veren müstakil evlerin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

birevim peşinatsız ev

Müstakil Evin Avantajları

Mahremiyet müstakil bir eve sahip olmanın en önde gelen avantajlarındandır. Sadece sizin sahip olduğunu bir alanda ailenizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Apartman dairesinde yaşarken her ne kadar size ait bir dairede kalsanız da apartmanı komşularınız ile paylaştığınız için belirli kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dekorasyon bir diğer önemli detaydır. Ev sahibi de olsanız bir apartman dairesinde dekorasyon anlamında yapabileceğiniz değişiklikler oldukça kısıtlıdır. Müstakil evlerde ise evin inşa sürecinden iç dekorasyonuna kadar pek çok farklı fikir ve mimari denenebilmektedir. Prefabrik ev tiplerinden ahşap ya da betona farklı tiplerde müstakil evlere sahip olabilirsiniz.

Bahçe kullanımı müstakil evlerin en önemli avantajlarından birisidir. Günümüzde apartman ve sitelerde de belirli bir yeşil alan sunulsa da müstakil sahip olduğunuz bahçe alanını kimseyle paylaşmak durumunda kalmazsınız. Bahçenin kullanımı da tamamen istediğiniz şekilde olur. Bahçe alanında isterseniz sebze meyve yetiştirebilir, isterseniz çocuklar için bir oyun parkına dönüştürebilirsiniz.

Evinizin ön veya arka bahçesinde yalnızca sizin kullandığınız bir havuz da müstakil ev tipinin bir başka faydasıdır. Yine sitelerde ortak kullanılan havuzlar vardır ancak sadece size ve ailenize ait bir havuz müstakil evlerin sunduğu bir fırsattır.

Büyük şehirlerin en önemi sorunlarından gürültü sorunundan en azından ev ortamında uzaklaşmanız için de müstakil ev önemli bir avantajdır. Onlarca komşu ile aynı apartmanda yaşadığınızda sizden kaynaklanmayan pek çok gürültüye maruz kalırsınız ancak müstakil bir evde gürültü problemi olmayacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 15 =

Güvenlik Sorusu

9 x 8?