Öğrenciler İçin En Uygun Ev Nasıl Bulunur?

Ailelerinden uzakta okumak için başka bir şehre giden ya da aynı şehirde olup ayrı yaşamak isteyen öğrenciler için en uygun ev nasıl bulunur? Bu sorunun cevabını vermek aslında zor çünkü maalesef ki çoğu ev sahibi öğrenciye evini kiralamak istemiyor. Ama bazı ayrıntıların bilinmesi sayesinde ev arama süreci biraz daha kolay yaşanabilir örneğin okulun bulunduğu lokasyon dışından ev aramak hem bulaya hem ev sahibini ikna etmeye hem de maddi anlamda bir miktar daha düşük ev bulmaya imkan sunuyor.

birevim-reklam

İkinci Önemli Konu Isınma Özellikleridir

Yazın genellikle ailelerin yanında kalan öğrenciler için önemli olan kış aylarını rahat ve üşümeden geçirmektir bunun için öğrenciler için en uygun ev derken üzerinde durulması gereken ikinci önemli konu ısınma özellikleridir. Yalıtım sistemi olan, bakım ve tadilat gerektirmeyen ve içinde rahat yaşayabilecekleri bir ev bulmak öğrenci açısından çok önemlidir ve gerçek anlamda büyük bir zaman ayırılması gereken iştir.

Tek Başına Kalacak Öğrenci 1+1 Daireleri Seçebilir

Az masraflı, konforlu, ulaşım parası çok vermeyecekleri ve elbette ki eşyalı bir kiralık daire bir öğrenci için aranıp ta bulunmayan özelliklerdir bu şartları içeren evin vakit kaybetmeden tutulması gerekir. Tek başına kalacak öğrenci 1+1 daireleri seçebilir ama birkaç arkadaşı ile kalarak masraflarını azaltmayı düşünen öğrencilerin araması gereken 2+1 ya da 3+1 dairelerdir.

Ev Sahibinden Direk Kiralama Yöntemi Seçilebilir

Peki depozito vermek istemeyen öğrenciler için en uygun ev,  öncelikle ev sahibinden direk kiralama yöntemi seçilebilir ya da emlakçı ile görüşmeler sonucunda emlakçının talep ettiği komisyon ile birlikte depozito için de pazarlık etmek mümkündür, sıkı bir pazarlıkçı istediği rakamlarla ayırdığı bütçeyi aşmadan ev sorununa çözüm üretebilir. Öğrenciler hem uygun fiyatlarda hem sorun yaratmayan ama tüm bunlarla birlikte sosyal hayattan kopmadan yaşayabilecekleri bir ev ararlar bu durumda yapmaları gereken şehir merkezine daha yakın ya da tek bir ulaşım aracı kullanarak gidebilecekleri mesafede bir evden yana tercihlerini kullanabilirler.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Mersis No Nedir?

Sonraki

Sahibinden Satılık Ev Bulmanın Yolları

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir