Parası Olmayanlar İçin Peşinatsız Ev Alma Seçenekleri

Ev almak için öncelikle ilk akla gelen kurumlar, faizli kredi veren bankalardır. Bu bankalar T.C. numarası getiren bütün vatandaşlara anında kredi vermektedir. Çok kolay kredi verilmesine karşın, geri alırken kepçeyle almaktadır. Kaşıkla verilen faizli krediler, geri dönüşte bütün tencereyi alabilmektedir. Yani 400 liralık ev için 800 lira kredi ödemek zorundasınız. Ödemelerin aksaması ile faiz artar ve ödenmez hale gelir. Bir bakmışsınız boşa kürek sallıyorsunuz. Faizin biteceği yok demeye başlarsınız. Bu nedenle, faizli kredi seçeneklerinden çok faizsiz ev sahibi yapan seçenekler değerlendirilmelidir.

Tokinin Ev Fırsatları

Toki, engelliler, emekliler, vatan şehitleri ve vatan gazilerine faizsiz kredi veriyor. Ancak dışarıda kalanlar için durum aynı. Şehir dışında olan Toki evleri, şehir içindeki evlerle, fiyat bakımından pek bir fiyat farkı olmamaktadır.

Peşinatsız Ev Veren Faizsiz Kurumlar

Bankaların reklam gücü nedeni ile insanların fazla düşünmesine fırsat vermeden, ‘minicik’ gösterilen kredi seçenekleri, yerini faizsiz sistemlere bırakmaya başladı. Faiz oranlarının güvenilir olmaması nedeniyle, inancımızda yeri olmayan faizli kredi, yerini hizmet bedeli ile çalışan kurumlara bırakmaktadır. Kar payı ve imece usulü ile çalışan kurumlar gibi bu kurumlarda, ticaret çerçevesinde alış-veriş yapmaktadır. Bankalar size ev satmıyor. Bankalar size faizli borç veriyor. Ödeme ve yaptırımlar ise oldukça acımasız. Ödemeniz durduğu andan itibaren, bütün mal varlığınızı kaybetme durumunuz ortaya çıkacaktır.

Faizsiz sistemle çalışan kurumlar peşinatsız ev almak isteyenler için birçok fırsatı sunmaktadır. Taksitleri siz belirliyorsunuz. Senetle ödeme yapmak isteyenler için, özel seçenekler sunulmaktadır. Bu kurumlar peşinatsız ev kampanyaları ile faizsiz bir şekilde ticaret yapmaktadırlar. Size faizli para vermemektedirler. Bu kurumlar peşinatsız ev sahibi olmak isteyenler için projeler geliştirmektedir. Faizsiz sistemleri anlamak için faizi bilmek gerekir. Faiz ve ticaret zıt kutuplardır. Bankalar faizli borç verirken, faizsiz kurumlar ise ticaret yapmaktadır.

Öncelikle Ödeme Gücünüzü Belirlemelisiniz

Ödeme gücünüze göre ev sahibi olmak, faizsiz bir şekilde en insancıl kurallara göre projelere katılmak, ev alırken dikkat edilmesi gereken kurallardır. Sözleşmenin tam olarak okunması, cezaların ve yaptırımların tam olarak anlaşılması, ev alırken önemle üzerinde durulması gereken husustur. Bu hususların dikkate alınması, faizsiz ev sahibi olmak için çok önemlidir.

Önceki

Ev Sahibi Olmak İçin Faiz Ödemek Zorunda Değilsiniz

Sonraki

2017 İle Beraber Konut Alımlarındaki Kolaylıklar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir