Peşinat Ödemeden Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Ev almak isteyen kişileri en çok korkutan konulardan birisi peşinat ödemeleridir. Uzun yıllar boyunca kişilerin dişinden tırnağından arttırdığı tüm birikimler, ev alırken yapılan peşinat ödemelerinde bir anda uçmaktadır. Bu durum da geleceğe karşı bir güvensizlik ve yarın ne yapacağım korkusu ortaya çıkarıp, uykusuz geçen geceler ve psikolojik sorunlar olarak ortaya çıkar. Herhangi bir kötü durumun ortaya çıkmasına karşılık tedbir amaçlı duran bu birikimler, ev alırken peşinat ödemesi olarak kullanılmak istenmediği için, kişiler peşinat ödeyerek ev sahibi olmaktan vazgeçerler.

Kişilerin birikimlerine dokunmadan peşinatsız ev sahibi olma fırsatı bulunmaktadır. Peşinatsız kira öder gibi ev sahibi olmak için alıcıların bir kaç alternatifi bulunuyor. Bu seçenekler şu şekilde sıralanabilir;

– Banka kredileri: Bankaların verdiği konut kredileri, gerekli evraklar ve koşullar sağlandığı zaman kolaylıkla alınabilmektedir. Yüksek bir kredi notu ile kolaylıkla alınabilen konut kredilerinde peşinat ödemezsiniz. İstediğiniz evi çektiğiniz kredi ile peşin olarak alır, hatta pazarlıkla çok daha uygun fiyata anlaşabilirsiniz. Banka kredi ödemelerini aylık tutarlarla uzun vadeye bölerek ödeyebilirsiniz. Bu sayede birikimlerinize dokunmaz, herhangi bir acil duruma karşı hazırda tutma imkanınız bulunur.

– TOKİ konutları: Devlet desteği ile yapılan TOKİ konutlarında peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Ev almak isteyen kişilere sunulan kolay ödeme seçenekleri sayesinde orta gelir düzeyine sahip kişiler kolaylıkla ev alabilmektedir. He ay kira öder gibi taksitler ödenerek ev sahibi olmak TOKİ konutları ile çok kolay. Bütçenizi sarsmayan ödeme planları ile zorlanmadan ve harcamalarınızdan kısmadan ev sahibi olabilirsiniz.

– Diğer seçenekler: Bazı özel inşaat firmaları ve kooperatifler peşinatsız ev sahibi olma imkânı sunmaktadır. TOKİ konutlarında olduğu gibi ödemeler eşit taksitlere uzun vadede bölünerek ev almak isteyen kişilere kolaylıklar sağlanmaktadır. Piyasayı canlandırmak ve ev sahibi olmak isteyen kişileri kendilerine çekmek için yapılan bu kampanyalar oldukça başarılı projelerdir. Özellikle İstanbulda peşinatsız taksitle ev projeleri oldukça fazladır ve daha inşaat aşamasında bu konutlar oldukça kısa sürede tükenmektedir. Bu sebeple bu kampanyalar önceden araştırılmaya başlanmalı ve gerekli adımlar önceden atılmalıdır. Bu uygun ödeme seçeneklerine sahip projelerle siz de peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

Önceki

Peşinatsız Ev Alınabilir Mi?

Sonraki

Ev Alırken Peşinat Ödemek İstemiyor Musunuz?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir