Peşinat Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün Müdür?

Herkes ilk önce barınma ihtiyacını gidermek sonra da yatırım yapmak amacıyla konut almayı planlamaktadır. Ancak günümüz koşullarında her zaman belli bir birikiminiz veya peşin paranız bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda ise Peşinatsız Ev Kampanyaları ile konut sahibi olabilmenize olanak sağlanmaktadır. İnşaat firmalarının satış ofislerine gidebilir veya finans kurumlarına müracaat edebilirsiniz. Her iki yöntemde de mutlaka düzenli gelir belgenizin olması gerekmektedir. Ayrıca bankalardan kredi kullanmak isterseniz tapu dairesine giderek almayı düşündüğünüz evin hisse payını kontrol ettirmelisiniz. Eğer tapuda hisse sahibi bir kişiden fazlaysa bankalardan borç alamazsınız. Bununla beraber finans kurumları yeni inşaatların en az yüzde elli oranında tamamlanması koşuluyla olumlu dönüş yapmaktadır.
Bankalardan Peşinatsız Kredi Kullanma Koşulları

Peşinatsız Ev Kredisi ile bütçenize uygun koşullarda konut sahibi olmak istiyorsanız öncelikle nereyi satın almak istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra ise satın almayı düşündüğünüz evin tapu fotokopisi ile öncelikle belediyelere giderek hisse durumunu öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Hisse durumunda herhangi bir olumsuzluk yoksa gelir durumunuzu belgeleyen yazı ve kimlik fotokopisi ile bankalara başvurabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ücretini sizden tahsil etmek koşuluyla evin fiziki durumu, konumu gibi konuların rapor edilmesi için anlaşmalı ekspertiz atamaktadır. Bu raporun olumlu sonuçlanması kredi kullanımınız için son derece önemlidir. Ayrıca her banka kendi anlaşmalı ekspertiziyle çalıştığı için, önce hangi bankadan kredi istediğinizi netleştirmeniz bu ücreti ekstra ödemenize engel olmaktadır. Tüm bu aşamaların ardından ipotek karşılığında konut kredisini alabilirsiniz.
Hangi Bankayı Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle banka denetleme kurulunun belirlediği faiz oranlarına göre Peşinatsız Ev Almanın Yolları tüketiciler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Her bankanın kendine özgü koşul ve kuralları bulunmaktadır. Bazı finans kurumlarında faiz oranları düşük ancak harç ve sigorta masrafları yüksek olabilmekte bazılarında ise faiz daha yüksek ancak diğer ücretler düşüktür. Öncelikle arama motorlarından veya banka sitelerinden istediğiniz tutarın hesaplamasını yapabilir ve ortalama faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Daha sonra şubeye giderek sözleşmede yer alan tüm maddeleri incelemeniz ileride oluşabilecek her türlü sorunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Önceki

Peşinatsız Ev Kredisi Çekmenin Yolları

Sonraki

Peşinatsız Ev Kampanyaları Neler?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir