Peşinat Vermeden Ev Almak Mümkün Mü?

Özellikle büyük şehirlerde artan nüfus oranı yüzünden inşaat sektöründe de hızlı bir gelişme yaşanmaktadır. İnsanların barınma ihtiyacı en temel ihtiyaçlarındandır. Bu nedenle kira ya da ev sahibi olarak herkesin başını sokabileceği bir evi vardır.

Kirada oturan insanların en büyük arzusu ev sahibi olabilmektir. Ama günümüz koşullarında sabit ve dar gelirli insanların ev alması özellikle de peşinat verebilmesi çok zordur. Gelişen emlak sektörü, bankaların sunduğu cazip tekliflerle artık ev almak çok daha kolay hale gelmiştir. Birçok firmada peşinatsız ev kampanyaları vardır. Peşinatsız ev sahibi olma fırsatı herkese çok cazip gelmektedir. Peşinatsız kira öder gibi ev sahibi olmak için birçok yöntem bulunmaktadır.

– Yardımlaşma Sistemi İle Peşinatsız Ev Sahibi Olmak: Yüksek ev fiyatları nedeniyle insanların ev sahibi olması çok zorlaşmaktadır. Uzun yıllardan beri popüler olan dayanışma yolu ile faizsiz olarak ev alma sistemi sabit gelirliler için çok ideal bir yöntemdir. Hem peşinatın olmayışı hem de faiz uygulanmaması bu sistemin en iyi özelliğidir.

Gruplar halinde toplanan insanlar her ay yapmış oldukları ödeme ile bir ev alınabilmesini sağlamaktadır. Alınan bu evle bir kişi ev sahibi olurken taksit tutarında artış olmaktadır. Evi olmayan insanlara destek olmak adına evinde oturan kişinin biraz daha fazla ödeme yapması yardımlaşmanın bir parçasıdır. Bu yöntemle evine kavuşan insanlar herkese tavsiye etmektedir. Türkiye’nin her yerinden istediğiniz evi alma fırsatı sayesinde kendi evinize kısa sürede kavuşma imkânınız vardır.

– % 100 Konut Kredisi İle Ev Sahibi Olmak: Peşinatsız ev kredisi veren bankalar pek çok müşteri için cazip gelmektedir. % 100 oranında kredi veren bankalar hem alınacak olan evi hem de krediyi kullanan kişin üzerinde olan evi ipoteklemektedir. Yani ikinci evini almak isteyenler için uygulanan bir yöntemdir. Tamamına kredi almak için size ait bir evin daha tapusuna banka tarafından ipotekleme yöntemi uygulanmaktadır. Krediyi 240 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Sabit veya değişken faiz seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Satın alacağınız evin ekspertiz değerinin % 100 üne kadar kredi kullanabilirsiniz. İsteyen de peşinat kısmı için ihtiyaç kredisi de çekebilmektedir.

Önceki

Peşinatsız Ev Almak

Sonraki

Peşinat Vermeden Kira Öder Gibi Ev Almak

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir