Peşinat Vermeden Ev Sahibi Olabilirsiniz

Ev sahibi olmak isteyen alıcıları en çok düşündüren konu konutu satın alırken ve konut kredisi alırken verilmek zorunda kalınan peşinattır. Çoğu kişi bu peşinatı bulamadığı için ev sahibi olmaktan mecburen vazgeçmek zorunda kalır. Bu noktada peşinatsız ev sahibi olma avantajı sağlayan bankalar devreye giriyor. Kişilere peşinatsız ev kredisi vererek ev sahibi olmalarını sağlayan kurumlar sayesinde yüzde yüz oranında kredi alırsınız. Bankalar ev alırken vermek zorunda olduğunuz peşinat tutarını da size sağlayarak büyük bir yükten kurtarırlar. Daha sonra anlaşmalarınız doğrultusunda kira yerine banka kredinizi ödemeye başlarsınız.

Her banka farklı bir politika uygular. Faiz oranları, ödeme seçenekleri değişiklik göstermektedir. Kişiler bu olanağı sağlayan bankalar ile gerekli görüşmeleri tamamlayarak kendilerine en çok uygunluk gösteren kurumu tercih etmelidirler. Tüm ayrıntıları inceleyerek seçilmiş olan kurum ile çeşitli imzalar atılarak peşinatsız ev sahibi olmak için ilk adım atılır. Daha sonra gerekli prosedürler tamamlanarak kişiler evlerine kavuşabilir. Peşinatsız ev sahibi olmak bir diğer tanımıyla bankalardan yüzde yüz oranında ev kredisi almaktır. Bu sayede sıradan konut kredilerinde sahip olunamayan avantajlara peşinatsız ev kredisi ile sahip olunur.

Sıradan konut kredisi almak istenildiğinde satın almak istenilen evin değerinin dörtte biri oranında kişilerin kendi bütçelerinden peşinat ödemeleri gerekir. Banka kişilere sadece yüzde yetmiş ve yetmiş beş oranları arasında bir kredi sağlar. Fakat peşinatsız ev kredisi alındığında kişiler ev sahiplerine kendi bütçelerinden peşinat ödemek zorunda kalmazlar. Banka bu peşinatı ve daha sonrasında gereken krediyi sağlar. Bu sayede herkes rahatlıkla konut sahibi olabilir. Belirli bir birikimi olmayan kişiler sırf peşinat yüzünden bu isteklerini ertelerler ya da hiç gerçekleştiremezler. Dolayısıyla peşinatsız ev kredisi sayesinde iş sahibi ve ödeme garantisi bulunan herkes bir ev sahibi olabilir.

Bankaların sağlamış olduğu bu kredi imkânından sizler de yararlanmak isterseniz sürekli çalıştığınız bankayla ya da diğer tüm bankalarla görüşmeler yapabilirsiniz. Bu görüşmeler doğrultusunda çıkarlarınıza en uygun olan kurumu tercih ederek ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli firmaların peşinatsız ev projeleri ile ilgili araştırmalar yaparak bu ayrıcalıklardan da yararlanabilirsiniz.

Önceki

Taksitle Ev Alma

Sonraki

“Peşinatsız Ev Olur Mu?” Demeyin

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir