Peşinat Vermeden Kira Öder Gibi Ev Almak

Günümüz şartlarında herkesin ev sahibi olabilmesi elbette ki zordur. Özellikle asgari ücretle çalışan kişilerin ev sahibi olma istekleri hayalden öte gidememektedir. Belli bir yatırımı, tasarrufu olmayan insanlar ev sahibi olma arzusunu gerçekleştirmek için peşinatsız taksitle ev nasıl alınabilir sorusuna cevap aramaktadır.

Hiç peşinatsız ev almak şimdilerde daha kolaydır. Faiz olmasını istemeyenler için de pek çok seçenek bulunmaktadır. Peşinatsız ve faizsiz yöntemlerinin yer aldığı sistemler son zamanlarda çok popülerdir. Peşinatsız taksitli ev satışı yapan firmalar bu işe yıllarını veren tecrübeli ve güvenilir firmalardır. Kira ödemek yerine kendi evini satın alıp kendi evinin kiracısı olmayı tercih eden insanlar peşinatsız ev sahibi olma fırsatı konusunda firmalardan bilgi almaktadır.

– Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Kullanılır? Hiç şüphe yoktur ki insanlar ev almak için ilk önce bankalara başvurmaktadır. Beğendikleri evi almak için bankadan kredi kullanmaları gerekmektedir. Özellikle de peşinatları yoksa konut kredilerini alırken ihtiyaç kredisi de tercih etmektedir. Konut kredileri alınacak olan evin sadece % 75 ‘lik kısmını karşılamaktadır. Hal böyle olunca insanlar da kalan kısmı peşin veremedikleri için ihtiyaç kredisi çekmektedir. İhtiyaç kredisi kullanmak istemeyenler ise evin değerini yüksek göstermektedir.

– Faizsiz, Peşinatsız Ev Alabilmek: Yardımlaşma, dayanışma mantığı ile bir araya gelen gruplar her ay düzenli olarak taksit ödemesi yapmaktadır. Türkiye’de her şehirde başvuru ve ev sahibi olma fırsatı bulunmaktadır. Taksitlerin tamamı faizsizdir ve vade farkı yoktur. Sabit ve dar gelirli kesimin peşinatsız ve faizsiz ev sahibi olabilmesini sağlamaktadır. Bayanların altın günü mantığına benzetilen bu tür ev alma sistemlerinde istenildiği zaman gruptan ayrılma imkânı bulunmaktadır. Sırası gelen evine kavuştuktan sonra aylık ödemeleri biraz artmaktadır.

Evine kavuşamayanlara destek olmak adına bu yöntem uygulanmaktadır. Kura sistemi ve belirli bir ödeme şekli ile sabitlenmektedir. Herkesin istediği şehirden istediği evi alma hakkı bulunmaktadır. Kısa sürede ev sahibi olma imkânı bulunmaktadır. Peşinat vermeden ev almak isteyen herkes için çok ideal bir yöntemdir. Üstelik faiz olmaması çok daha caziptir.

Önceki

Peşinat Vermeden Ev Almak Mümkün Mü?

Sonraki

Ev Almak Artık Peşinat Ödemeden De Olabilmektedir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir